Jak vyzrát na Olomouc? Vymazat Krejčího. Vítkovice nasadily na hvězdu osobní obranu

Ve třetím utkání předkola play-off Tipsport extraligy připomínal Samuel Bitten stín Davida Krejčího. Kanaďan dělal, co mohl, aby osobní obranou elitního centra Hanáků vygumoval. Jak to dopadlo?

i Zdroj fotografie: HC Olomouc

V základní části hokejisté Vítkovic vyhráli poslední tři vzájemné zápasy s Olomoucí. Hned v úvodním duelu předkola vyřazovacích bojů se ale přesvědčili, že největší hvězdě Kohoutů nesmějí dát ve svém obranném pásmu sebemenší prostor. V závěru druhé třetiny zůstal Krejčí na chvilku sám před brankou, což mu stačilo, aby šikovnou tečí vyrovnal na 2:2. V poslední minutě při hře bez brankáře pak ideálně nahrál na modré Ondruškovi, jehož střela z první se zastavila až v síti.

Před třetím střetnutím série nasadili trenéři ostravského týmu na Davida Krejčího „osobku“. Jenže plán jim nevyšel. Už v 8. minutě pětatřicetiletý útočník našel zpoza branky Jakuba Navrátila, který proměnil skvělý pas ve vedoucí gól. „Viděl jsem Krejču, jak byl za bránou. Hledal jsem si prostor, ať mi to může hodit. Zavřel jsem oči a vystřelil to tam,“ popsal svou trefu pro klubové stránky Navrátil.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Když na konci třetí dvacetiminutovky měli Hanáci za stavu 2:2 k dispozici 72 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, David Krejčí nemohl na ledě chybět. Zkuste hádat, jak to dopadlo… Ano, dal rozhodující gól. „Po buly se mi to tam otevřelo, vůbec nikdo přede mnou nebyl. Tak jsem udělal krok, dva a zkusil jsem vystřelit,“ okomentoval na pozápasové tiskovce vítěznou Krejčí. „Já už jsem to věděl, že dá gól. Brankář byl špatně postavený. Když to volné místo vidí, tak to tam trefí,“ ocenil ho kouč Zdeněk Moták v hodnocení pro Hokej.cz.