Olomouc se chystá na první sezónu s Davidem Krejčím. Jaké má klub extraligové cíle?

K historickému ročníku se chystá hokejová Olomouc. Ta se stala středem zájmu extraligových fanoušků zejména díky příchodu pětatřicetiletého útočníka Davida Krejčího, který si za klub z rodného města zahraje vůbec poprvé. Přesto je podle slov vedení klubu hlavním cílem neskončit na poslední pozici.

i Zdroj fotografie: HC Olomouc
                   

Musíme se na vše dívat s pokorou. Naše první starost je taková, abychom neskončili patnáctí. Druhá starost je, abychom neskončili čtrnáctí a až poté se můžeme bavit o play-off,“ prohlásil na tiskové konferenci jednatel a kouč Jan Tomajko. „Chceme skončit co nejvýše, ale víme, že extraliga bude nesmírně vyrovnaná. Většina mužstev bude o to bojovat podobně jako my, takže jsme maximálně pokorní a obezřetní,“ prohlásil.

Jeho svěřenci v uplynulém ročníku skončili v základní části na dvanácté příčce a postoupili také z předkola play-off. „Konečné umístění z minulého roku, když neberu v potaz základní část, chceme minimálně dorovnat, nebo jej samozřejmě překonat,“ dodává Tomajko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Výsledky v loňské základní části byly lehce neuspokojivé. Poté jsme ale v play-off porazili silnou Plzeň a potrápili jsme i Spartu, ačkoliv jsme ani jedno utkání nevyhráli. Až v závěru sezony jsme hráli bez obsáhlé marodky a hned to bylo znát. Závěr sezony byl tedy lehce úspěšný, ale my nechceme a nesmíme usnout na vavřínech. Musíme neustále pracovat,“ prohlásil druhý z trenérů Zdeněk Moták. Ten bude nyní moci počítat i s výraznou posilou, do Olomouce totiž dorazil bývalý reprezentant David Krejčí.

Už teď je radost Davida pozorovat na tréninku. Jeho hokejové myšlení je parádní. Fanoušci se mají na co těšit. S Davidem jsem hrál celou mládež před jeho odchodem do Třince. Patnáct let jsem ho neviděl, ale teď jsem rád, že se vrátil domů,“ prohlásil na adresu dlouholetého hráče Bostonu Bruins kapitán mužstva Jiří Ondrušek. Právě Krejčí by tak nyní měl být jedním z tahounů mužstva, který zároveň pomůže na olomoucký stadion přilákat fanoušky.

„Doufáme, že sezona bude jiná než minulá. Pevně věříme, že bude s diváky a budeme mít častokrát plný dům. Mužstvo jako takové zůstalo de facto pohromadě. V základní části čekáme lepší výkony než v sezoně minulé, to je naší prioritou. Posílili jsme, to je bez debat. Do svých řad jsme získali Davida Krejčího, takže pevně doufám, že to bude znát na ledě i v hledišti,“ přeje si Tomajko.

Zdroj: hc-olomouc.cz, eliteprospect.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“