Olomouc po zranění Konráda posiluje. Do extraligy se vrací bývalý reprezentační brankář – SportyŽivě

Olomouc po zranění Konráda posiluje. Do extraligy se vrací bývalý reprezentační brankář

Hokejová Olomouc hlásí novou posilu mezi tři tyče. Po vážném zranění dlouholeté jedničky Bronislava Konráda, který byl na začátku září zasažen v přípravném utkání bruslí do krku a zotavuje se, míří na Hanou bývalý reprezentační brankář Jakub Sedláček.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Olomoucký klub hledal doplnění brankářské dvojice od vážného zranění Bronislava Konráda ze začátku září. Právě proto míří do hanácké metropole Jakub Sedláček, který bude v klubu zatím dva měsíce hostovat. „Pak uvidí, co bude dále. Jdeme si vzájemně pomoct. Olomouc pomůže mně, já zase pomůžu jí. Budu se snažit odvádět co nejlepší výkony,“ prohlásil pro klubový web Sedláček, který už se setkal i se zraněným Konrádem.
„Na zimáku jsme se pozdravili. Známe se od vidění, protože jsme proti sobě chytávali opravdu často. Ptal jsem se ho, jak se má. Říkal mi, že se jeho zdravotní stav zlepšuje. Doufám, že se dá co nejdříve dohromady,“ dodal Sedláček, který naposledy hájil brankoviště rakouského celku Villacher SV. Bývalý brankář pražské Sparty, lotyšského Dinama Riga nebo zlínských Beranů tak bude moci zatím rozšiřovat svou statistiku 225 extraligových vystoupení.


iZdroj fotografie: HC Košice

„Jsme rádi, že se k nám takovýto gólman přidá. Doplní tak skvěle chytajícího Honzu Lukáše. V době, kdy nevíme, za jak dlouho bude Braňo zpátky, je to vítaná posila a zároveň záruka toho, že budeme mít jednu z nejlepších brankářských dvojic v extralize,“ prohlásil pro klubový web trenér brankářů Martin Falter na adresu bývalého reprezentačního brankáře.

Sám Sedláček věří, že angažmá v Olomouci by mu mohlo dopomoci k lepšímu angažmá. „Ovšem abych se do KHL dostal, to bych musel mít opravdu velmi dobrou sezonu. Přišel jsem dokázat, že chytat pořád umím. Pro mě je nejdůležitější nejbližší budoucnost. Snad Olomouci pomůžu co nejvíce. Je však důležité jít zápas od zápasu,“ dodal jednatřicetiletý brankář, který bude oblékat dres s číslem 36.

Obnovená premiéra v české nejvyšší soutěži může Sedláčka čekat již v pátek, kdy domácí Olomouc vyzve v rámci sedmého extraligového kola hokejisty královéhradeckého Mountfieldu.

Zdroj: hcolomouc.cz, hokej.cz, eliteprospect.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 217 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace