Okoření Jágr kádr druholigového Ústí nad Labem? Díky nové spolupráci to není nereálné

                   

Fanoušci hokejového Kladna se sice ještě stále radují ze senzačního návratu tamních hokejistů mezi českou špičku, ale už je možná na internetu stihla vyděsit informace o tom, že by se Jaromír Jágr mohl stát posilou druholigového Ústí nad Labem. Tento scénář je skutečně jednou z možností, která může v nejbližších zápasech opravdu nastat, nicméně se kladenští příznivci nemusejí bát, že by o svého špílmachra přišli úplně. Oba kluby se totiž dohodly na vzájemné spolupráci, která s sebou přináší i možnosti střídavých startů jejich hokejistů. Bude tedy Jágr brázdit kluziště na dvou frontách?

Budoucnost Jaromíra Jágra opředená tajemstvím

Poté, co se družině kolem Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance povedlo navrátit svůj domovský klub mezi českou extraligovou elitu, novináři po celé zemi začali spekulovat o jejich další budoucnosti. Tomáš Plekanec dosud nepodepsal nový kontrakt a je proto hojně spojován a odchodem do Komety Brno, Jágr je zase ve svých sedmačtyřiceti letech podle některých pochybovačů na Extraligu již příliš starý. Sám tuto skutečnost uznal a řekl, že uvidí, jak se bude po zasloužené dovolené cítit. Nedávno své fanoušky potěšil fotografií z posilovny, ke které připojil komentář, že se naplno obul do tréninkového procesu na další ročník. Následně ovšem na otázky médií víceméně mlžil:

„Uvidím, jak na tom budu se zdravím. Jestli nastoupím, nebo ne. V minulé sezoně jsem měl v plánu hrát hned na začátku, ale třikrát jsem se během sezony zranil. Takže člověk si může udělat nějaký plán, ale osud je proti. Doufám, že se to nebude opakovat, ale nikdy nevíš.“

Střídavé starty se mohou dotknout všech hokejistů Kladna

Nyní na povrch vyplavaly zprávy, že by Jaromír Jágr mohl z pozice hráče pokračovat v druholigovém Ústí nad Labem, s nímž Kladno spolupracovalo již v minulosti a pro ročník následující se vzájemné sympatie opět obnovily. Tento krok vysvětlila kladenská legenda následovně:

„Máme některé hráče, kteří jsou na hraně mezi juniory a dospělými. Věříme tomu, že kdyby zůstali v juniorech, tolik jim to nedá, jako když budou hrát s chlapy. I když v nižší soutěži. Na druhou stranu i v Ústí mají několik hráčů, kteří by si rádi vyzkoušeli extraligy. A my jsme ten tým, který jim může otevřít cestu, pokud budou podávat výborné výkony.“

Ačkoli je záměr majitele Kladna i majitele Ústí poměrně jasný, není vyloučeno, že právě veterán světové extratřídy by mohl okusit ledová kluziště v barvách jiného týmu než svého milovaného Kladna. Sám Jágr tuto možnost nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Majitel ústeckého klubu Vladimír Evan by takovou variantu rozhodně uvítal, jak se nechal slyšet.

Konec Jágra v Kladně? Ani náhodou!

Fanoušci Kladna ovšem nemusejí zoufat, protože kdyby jejich neslavnější odchovanec i nadále pokračoval v aktivní sportovní kariéře, jistě by se do Ústí nepřestěhoval úplně a ještě jednou by okusil extraligová klání, které tak výrazně pomohl vybojovat zpátky.

Foto: nypost.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články