Odchody reprezentantů? Není důvod k panice. Tým doplníme, slibuje majitel Pardubic Dědek

Dvě zásadní trhliny dostal během uplynulých týdnů kádr pardubického Dynama. Majitel klubu Petr Dědek nyní otevřeně promluvil o náhradách za Matěje Blümela a Lukáše Sedláka.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Pardubické Dynamo během léta přivedlo řadu zvučných posil, v nedávné době však ohlásilo také dva odchody. S východočeskou metropolí se loučí dvojice reprezentantů, z nichž jeden patřil k nejvýraznějším tvářím celku při loňském play-off a druhý měl být velkým tahounem příštího ročníku. Matěj Blümel a Lukáš Sedlák totiž míří do kanadsko-americké NHL. Podle majitele klubu Petra Dědka však jejich odchod neznamená nenávratné díry v kádru.

Není důvod panikařit po ztrátách Matěje Blümela a Lukáše Sedláka,“ uklidňuje na stránkách klubu fanoušky. „Tým jsme skládali od zimy a v té době jsme nemohli vědět, že Matěj zazáří na mistrovství světa a vezme si ho Dallas,“ doplnil na adresu dvaadvacetiletého útočníka, který na letošním světovém šampionátu zaznamenal 4 góly a stejný počet asistencí. Naopak premiérový extraligový start za Pardubice si nepřipíše Lukáš Sedlák, který se po tříletém působení v Traktoru Čeljabinsk vrací do zámoří.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

V případě Lukáše Sedláka jsme o riziku věděli. Byli jsme na to upozorněni agentem při podpisu smlouvy, že taková varianta může nastat a bohužel se to stalo. Lukáš je jeden z nejlepších centrů mimo NHL, v zámoří ho znají a dali mu další šanci,“ komentoval celou situaci Dědek s tím, že přestupová strategie se i pro další měsíce nebude měnit. „Dynamo nebude měnit strategii, kterou si dalo při skládání týmu na příští sezónu,“ zdůrazňuje.

Dědek: Hledáme top centra a křídlo

Pokud to bude možné, chceme hrát jen hráče z Česka a Slovenska. Stavíme chemii kabiny na hráčích, kteří si rozumí hokejově i jazykově,“ míní a jedním dechem dodává, že další odchody nehrozí. Naopak počítá s doplněním na nově oslabené pozice. „Na doplnění kádru je čas do konce roku. Hledáme top centra a top křídlo, ideálně český hokejista. Jsem přesvědčený, že máme nejlepší brankáře a nejlepší obranu v extralize,“ neskrývá Dědek sebevědomí.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Ambiciózní tým neznamená, že nehraje mladé kluky. My jsme to dělali, ukázalo se, že na to máme hráče a budeme v tom pokračovat,“ zakončil Dědek jehož klub v létě posílili mimo jiné útočníci Lukáš Radil nebo Tomáš Hyka. V bráně navíc může počítat se zkušeným gólmanem Romanem Willem, kterému budou pomáhat také obránci David Musil a Peter Čeresňák.

Vyhrají posílené Pardubice titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články