Česko ztrácí první velké jméno pro olympijský turnaj. Šampion je na několik měsíců mimo

Olympijský turnaj v hokeji se rychle blíží. Reprezentační kouč Radim Rulík bohužel nyní řeší velkou ztrátu. Zranil se úřadující šampion NHL Tomáš Nosek.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Už za necelých pět měsíců, konkrétně za 138 dní, startuje hokejový turnaj na olympiádě v italském Miláně. Akce, které se zúčastní i hvězdy NHL, bude obrovsky sledovaná. I český tým chce zabojovat o medaile. Reprezentační trenér však nejspíš hned na startu sezony přichází o velké jméno. Útočník Tomáš Nosek, který letos s Floridou získal Stanley Cup, totiž kvůli zranění musí na hokej na dlouhou dobu zapomenout. Podle informací z klubu je na několik měsíců mimo hru.

Florida si vyhodnotí hráčův stav

Nosek chodí o berlích, detailní příčinu jeho problémů však zástupci Panthers tají. „Kvůli zranění ve spodní části těla bude chybět několik měsíců. Jde o dlouhodobou záležitost. Všechno si musíme teprve postupně vyhodnotit. Po dalších vyšetřeních a průběhů léčby zjistíme, kdy se Nosek vrátí na led. Jisté však je, že půjde o měsíce,“ uvedl generální manažer Floridy Bill Zito pro deník Miami Herald.

Pochopitelně není jasné, zda by kouč Rulík defenzivně laděného borce do týmu nominoval. Vždyť Nosek například na poslední chvíli přišel o účast na loňském zlatém šampionátu v Praze. Ale poté, co ukořistil nejslavnější klubovou trofej, se pardubický rodák zařadil k velkým adeptům na jedno z volných míst. Jenže pokud bude několik měsíců mimo hru, velmi pravděpodobně se nestihne dostat do potřebné formy.

Nosek byl hrdinou bojů

Trenér Rulík navíc bere na velké turnaje hráče, kteří ve svých klubech pravidelně nastupují. Nosek bude mít dle názoru redakce SportyŽivě po zranění problémy se do kádru Floridy dostat. V uplynulé sezoně, v níž poprvé potěžkal Stanleyův pohár, nasbíral v základní části za 59 zápasů devět bodů (1 gól a 8 asistencí), v play off přispěl k obhajobě triumfu třemi přihrávkami v 16 utkáních. Kouč Paul Maurice se na českého bojovníka mohl vždy spolehnout a nakonec ho vyzdvihl jako jednoho z klíčových mužů zlaté jízdy.

Třiatřicetiletý borec v minulosti nastupoval také za Detroit, Vegas, Boston a New Jersey. V NHL už Nosek dle rešerše redakce SportyŽivě odjezdil 493 zápasů s bilancí 45 branek a 71 nahrávek. Pro únorový olympijský turnaj v Miláně už Rulík nominoval první šestici hokejistů. Na soupisce jsou brankář Lukáš Dostál, obránce Radko Gudas a útočníci David Pastrňák, Pavel Zacha, Martin Nečas a Ondřej Palát. Jde o hrdiny, kteří byli součástí zlatého týmu z mistrovství světa v Praze. Na olympijské hry se hráči z NHL vrátí poprvé od Soči 2014.

Patří podle vás Nosek do olympijské nominace? Napište nám svůj názor

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Pavel Zdrálek

Zobrazit další články