NHL v Praze letos nebude. Reálné je odehrát zápas až příští rok

                   

Kanadsko-americké NHL se už dávno nehraje jenom v oblasti Kanady, nebo v oblasti USA. V rámci větší atraktivity se některé zápasy plánují také v Evropě. Sem přijedou vybrané týmy NHL a na některém z vybraných stadionů odehrají zápas. Je to možnost, jak mohou i Evropané bez složitého cestování vidět na vlastní oči výkony hráčů nejlepší ligy světa.

NHL v Praze

Nutno říci, že na začátku této sezony byla jednou z lokací, kde se NHL hrála, také Praha. Konkrétně se jednalo o zápas, ve kterém se utkala Philadelphia s Chicagem. A jelikož vše mělo velký úspěch, začaly se plánovat i další utkání. Jeden takový se měl odehrát na začátku příští sezony NHL. Tedy v podstatě ještě letos na podzim. Nyní však došlo k oznámení špatné zprávy. Letos se v Praze hrát NHL nebude.

iZdroj fotografie: sbsun.com

Odložení kvůli koronaviru

Podzimní zápas plánovaný v Praze měl být opět začátkem sezony NHL. Tak, jako tomu bylo v loňském roce. Letos, v roce 2020 se však hrát nebude. Vedení NHL se rozhodlo, že vzhledem k současné situaci s koronavirem bude nejlepší NHL v Evropě nehrát. A to z důvodu celkové bezpečnosti, ale i z důvodu toho, že možná omezení ze strany státy by mohla znamenat i to, že by se takový zápas odehrál bez diváků. A to by zcela postrádalo onen hlavní smysl a důvod, proč týmy z NHL do Evropy jezdí.

Až v roce 2021

Letošní odložení však nutně neznamená, že by se NHL do Prahy už nikdy nevrátila. Naopak. Zástupci kanadsko-americké soutěže se vyjádřili v tom smyslu, že by se NHL měla do Evropy vrátit v roce 2021. Je tedy velmi pravděpodobné, že zrušený pražský zápas Bostonu a Nashvillu může být opakován. Nebo bude vybrána jiná dvojice týmů.

iZdroj fotografie: betru.ru

Nejenom Praha

Není to jenom Praha, která z důvodu obav z koronaviru letos o NHL přijde. Stejně tak mělo dojít na utkání v Mannheimu, které bylo z důvodu bezpečnosti také odloženo. A stejný osud potkal i další naplánovaná utkání, například v Bernu, nebo také Helsinkách. Je vidět, že zájem o NHL je velký a i to je důvodu, proč vedení zámořské soutěže mluvíc spíše o odložení letošních akcí, než o tom, že by snad došlo k jejich plnohodnotnému zrušení. Pokud bezpečnostní obavy pominou, mělo by se v roce 2021 vše vrátit do zajetých kolejí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články