NHL dostane nový tým, kterým je Seattle Kraken

Zdroj fotografie: joshcrookston.com

Nový vstup týmu ze Seattlu do nejprestižnější hokejové soutěže byl známý již od konce roku 2018, ovšem až nyní bylo světu odhaleno jméno a klubové barvy. Jejich první sezona bude 2021/2022 a představitelé řekli více v rekonstruované hale Seattle Kraken.

Design loga a dresů je zbarvený do světle a tmavě modré. O jménu se spekulovalo již dříve, nakonec se tak skutečně stalo.

Zdroj fotografie: m.games.mail.ru

Jméno prosadili fanoušci

Pro jméno padaly ještě možnosti typu Sockeyes, Evergreens, Sea Lions, Emeralds nebo Metropolitans. Vítězný Kraken je bájný mořský živočich ze severské mytologie. Šéf Seattlu Tod Leiweke tvrdí, že jméno vymysleli fanoušci a bojovali za jeho zvolení. V logu je na tmavě modrém podkladu patrné světle modré písmeno S stylizované do podoby chapadel. To odkazuje i na původní hokejový tým Metropolitans, kterému se ještě před vznikem NHL povedlo v roce 1917 vyhrát Stanley Cup.

  • v červnu 2021 dojde na rozšiřovací draft, který vytvoří jádro týmu
  • hala týmu nese název Climate Pledge Arena

Odstíny barev symbolizují oceán

Generální manažer klubu Ron Francis řekl, že „Seattle je město s hlubokou námořní historií. Myslím, že toto jméno ztělesňuje spojení s mořem a zvědavostí z toho, co je pod jeho hladinou. Je to přirozená vazba na Seattle a pacifický severozápad.“ Design počítá se 4 odstíny modré, kdy ta nejtmavší má symbolizovat hlubiny oceánu, až po světlou ledovou. Mezi barvy patří i červená, která v logu připomíná oko příšery.

Zdroj fotografie: nhl.com

Dojde k rivalitě s týmem Vancouveru

Seattle Kraken se tak za rok stane 32. klubem NHL. Patřit mu bude místo v Západní konferenci, čímž dojde k rovnosti počtu klubů mezi Západem a Východem. Prozatím posledním nováčkem NHL byl tým Vegas Golden Knights v roce 2017. Jednou z motivací pro zařazení nového celku ze Seattlu do NHL byla i rivalita s týmem Vancouver Canucks. Ti jsou od sebe vzdáleni pouze necelých 200 km.