Nezlomný Chára brázdil kluziště i zraněný, je z něj hrdina NHL

Foto: buffalonews.com

Stále hrající veterán Zdeno Chára je prototypem hokejisty, který by měl být příkladem všem mladíkům. Ve svém pokročilém věku stále patří mezi nejlepší hráče Bostonu Bruins, týmu, který aktuálně bojuje se St. Louis Blues o zisk cenného Stanley Cupu. To ale není zdaleka všechno, čím na sebe v posledních dnech vytáhlý bek upoutal pozornost. Ve čtvrtém finálovém duelu totiž schytal zásah pukem do obličeje a mnozí se domnívali, že pro něj letošní sezóna předčasně skončila, mluvilo se dokonce o nutném operativním zákroku. On však navzdory doporučením lékařů nastoupil i do dalšího zápasu s ochrannou maskou na čelisti. Jakých reakcí spoluhráčů se bezprostředně po utkání dočkal?

Bojovník tělem i duší se nezapře

Hvězdný slovenský zadák opět dokázal, jak houževnatým a tvrdým mužem vlastně je. Poté, co vinou nešťastné teče protihráče Braydena Schenna dostal tvrdou ránu pukem do obličeje, by se každý jiný sportovec sesypal. Ani si nepřejeme vidět, s jakými grimasami by z kluziště odcházeli například slavní fotbalisté světové extratřídy. Dvoumetrový obr měl posléze podstoupit složitý operační zákrok, jelikož bolest byla podle zákulisních zdrojů téměř nesnesitelná. Jenže rodák z Trenčína si touto „hloupostí“ nenechal vzít vítr z plachet a do šestého finále nastoupil i se zraněním.

Po celý zápas musel snášet bolest, kterou částečně korigovala ochranná maska na čelisti. I přesto ovšem výrazně přispěl k důležitému vítězství svého týmu 5:1, které je opět o něco více přiblížilo k zisku cenné trofeje.

Chára nevynechal ani tiskovou konferenci po zápase

Pohled na Zdena Cháru během tiskové konference byl skutečně obdivuhodný. Sotva totiž pohyboval ústy, bylo na něm vidět, že jedná s obrovským sebezapřením, na pravé straně obličeje svítila masivní podlitina. K překvapení všech ale neodpovídal na otázky novinářů písemně, ale snažil se komunikovat zcela normálně. Hráči s jeho typem zranění se většinou rozhovorům vyhýbají, on se ale nehodlal vzdát žádné své povinnosti.

Aktuálně je zahraničními médii přirovnáván k filmovému hrdinovi, který se navzdory rozsáhlým zdravotním problémům dokáže vybičovat k neskutečně heroickým výkonům. Možná se někdy v budoucnu tohoto filmového zpracování opravdu dočkáme, Hollywood dokáže vymyslet ledacos. Po tomto vystoupení snad celý svět přeje Stanley Cup právě slovenskému zadákovi, což by bylo sladkou tečkou za povedenou sezónou plnou překvapení.

Na adresu svého týmového kolegy se rozpovídal také finský brankář Tukka Rask, který krátce působil také v Plzni. Novinářům sdělil:

„On je náš lídr. Nejtvrdší chlap na ledě. Ani na chvíli nic nevypustí, jedině když už to opravdu nejde. Je pro nás všechny obrovská vzpruha, jak duševní, tak herní, protože zároveň tvoří páteř naší obrany.“

Dospěje pohádka Zdena Cháry do zdárného konce, či se nakonec budou radovat hokejisté St. Louis? Odpovědí se nám dostane už velice brzy, tak nezapomeňte sledovat novinky.

Foto: buffalonews.com