New Jersey a Dallas v NHL trpí, krize je zasáhla nečekaně

i Foto: allaboutthejersey.com
                   

Mělo jít o zlomový ročník, ve kterém budou patřit mezi absolutní špičku svých konferencí. Během léta utratily obrovské peníze za hráčské posily. Jenže papírová síla týmu není vždycky všechno. Až ostré zápasy teprve ukážou, jak na tom klub opravdu je. Své o tom ví New Jersey Devils a Dallas Stars. Oba kluby vstupovaly do nové sezóny v roli jasných favoritů, jenže realita je zatím proklatě odlišná. Patří totiž na samotné dno a nikdo nedokáže říci, jak se z něj zvednout.

New Jersey je zatím nejhorším klubem v NHL vůbec

New Jersey Devils, jehož klubovou legendou se v minulosti stal například český rodák Patrik Eliáš, začalo masivně nabírat posily ještě před startem letního přestupového období. V draftu dostalo vedení Rudých Ďáblů příležitost volit jako první a vybralo si Jacka Hudgese, jenž je považován za jednoho z nejtalentovanějších mladých hokejistů současnosti.

Dále v průběhu pauzy přišli také elitní obránce P. K. Subban, křídelník Wayne Simmonds a Nikita Gusev, jenž doposud válel na ledových kluzištích KHL. Navíc se o slovo hlásily mladé naděje v čele s Nicem Hischierem či Pavlem Zachou. Nesmíme zapomínat ani na plejádu hvězd, která New Jersey patřila už předtím.

V prvním utkání letošního NHL všechno probíhalo jako po másle. Hráči Devils suverénně vedli 4:0 nad slabým Winnipegem Jets a kráčeli si pro vítězství. Jenže pak nastal nepochopitelný zlom, po němž hokejisté Jets srovnali stav na výsledkové tabuli a v samostatným nájezdech nakonec uzmuli o jeden bod navíc. Pak už to šlo s klubem od desíti k pěti. Jersey má na kontě šest porážek, z toho čtyři v základní hrací době. Zisk dvou bodů rozhodně není uspokojivý. Trenér John Hynes, který vede Ďábly pátou sezónu, je ovšem poměrně klidný:

„Moc dobře víme, že jsme pár těch utkání už měli vyhrát, bohužel to nevyšlo, ale nechceme reagovat přehnaně. Kluci teď dostanou den volno a do příštího zápasu proti Rangers se pokusíme to nefungující vylepšit.“

Skutečně je takto benevolentní přístup na místě? New Jersey je se dvěma body a tragickým skóre absolutně nejhorším klubem NHL.

A pak jsou tu ještě Dallas Stars…

Ani Dallas nevstoupil do nového ročníku tou správnou nohou, ačkoli pohled na jeho soupisku budí respekt a hrůzu. Alexander Radulov, Joe Pavelski, Tyler Sequin či Jamie Benn by za normálních okolností drtili své soupeře neskutečnou palebnou silou. Jenže ani jednomu z nich se zatím vůbec nedaří. Jelikož ani žádný jiný hráč Hvězd nevzal zodpovědnost na sebe, výsledkem je 13. příčka Západní konference, zisk tří bodů a jeden z nejhorších útoků v zámoří.

Smutný je také pohled na aktuální pozici San Jose Sharks, kde působí český útočník Tomáš Hertl. Ten se ještě na konci minulého ročníku pokoušel o zisk premiérového Stanley Cupu, což mu nakonec nevyšlo. Momentálně to vypadá, že v příštím roce se nedostane ani do play-off. Žraloci totiž mají o jeden jediný bod víc než Dallas.

Foto: allaboutthejersey.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články