Neskutečný Jakub Voráček přepisuje historii, vytvořil nový rekord

Foto: euro.cz

Kapitán na svém místě! Jakub Voráček se úlohy lídra českého národního výběru zhostil opravdu na výbornou. Svým spoluhráčům jde příkladem a nevynechá žádnou příležitost zabojovat o puk. Právě díky své píli dokázal na aktuálně probíhajícím Mistrovství světa pořádaném sousedním Slovenskem překonat všechny konkurenty z let minulých a vytvořit nový rekord, kterým se nesmazatelně zapíše do historických kronik. Jaký husarský kousek se mu vlastně povedl a co bezprostředně po stěžejním utkání, které je vyneslo do výšin, pronesl?

Nejproduktivnější český hokejista v historii

Tuzemští hokejisté kanadskému bodování v základní fázi letošního světového šampionátu vážně vévodí. Ačkoli si prvenství v této kategorii přisvojil švédský rodák William Nylander, tak o druhé a třetí místo už se dělí právě výše zmíněný Jakub Voráček s Rusem Nikitou Kučerovem. Do první desítky se podařilo probojovat také dalšímu čtyřlístku z naší země, Michaelu Frolíkovi, Dominiku Simonovi, Dominiku Kubalíkovi a Filipu Hronkovi. Tyto skvělé statistiky určitě nelze přičítat slabším soupeřům, jelikož obě základní skupiny jsou letos opravdu vyrovnané.

Teď už ale zpět k Voráčkovi. Ryšavý útočník Philadelphie Flyers přijel jako jedna z prvních zahraničních posil, jelikož se jeho tým nedostal do play-off zámořské nejvyšší soutěže. O Jakubovi je všeobecně známo, že je ochotný přijet hájit barvy své domoviny téměř za všech okolností, díky čemuž se stal během posledních let miláčkem publika. Nyní se devětadvacetiletému rodákovi z Kladna podařilo utvořit nový český rekord. Po všech sedmi utkáních základní skupiny má na kontě celkem 15 bodů za 3 branky a 12 asistencí. Takový počin se ještě žádném jinému hokejistovi za naší reprezentaci na prestižní mezinárodní akci nepovedl!

Voráček překonal slavné matadory národního výběru

Dlouhá léta se o prvenství v žebříčku dělil Martin Procházka s Vladimírem Vůjtkem mladším. Ti nasbírali shodně 14 bodů, dokonce i na stejném šampionátu, a to v Helsinkách roku 1997. Tehdy Česká republika stanula na vrcholu Skupiny A, ale v rámci vyřazovací fáze se až do finále bohužel nedostala. Naši hokejisté nakonec získali bronzové medaile, které i tak znamenaly v nabyté konkurenci obrovský úspěch.

K těmto dvěma velikánům se nově zařadil Jakub Voráček, který ve „Hře o trůny“ navíc převzal otěže. Jak na otázky novinářů týkající se jeho skvělého počinu reagoval? Skromně, jednoduše tak, jak bychom od něj všichni čekali:

„O tom se prosím nebavme, děkuji. A nemyslím to opravdu zle.“

Nutno podotknout, že mety čtrnácti bodů ve skupině dosáhl také další český útočník Michael Frolík, takže i on nyní patří mezi výsostní reprezentanty naší země z pohledu statistik. Oběma samozřejmě gratulujeme!

Foto: euro.cz