Nejvěrnějšího fanouška Jágra přemohly emoce. Pro finále mistrovství světa má jedno speciální přání

Myslel si, že v kariéře zažil už úplně všechno. Famózní představení národního týmu se Švédskem ale Jaromíra Jágra dostalo. Pro finále se Švýcarskem má jedno speciální přání.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Jágr se sám stal dvakrát mistrem světa, získal zlatou medaili na olympijských hrách v Naganu a dvakrát zvedl nad hlavu Stanley Cup. V NHL i na mezinárodní scéně mu aplaudovalo nespočet fanoušků. Na domácím MS si konečně hokej užívá jako divák i on. Fantastickou českou jízdu proti Švédsku sledoval přímo v pražské O2 areně a pro výkon Rulíkova týmu měl jen slova velkého uznání.

Rekordman Jágr

Český hokejový bůh je nadšeným ambasadorem domácího mistrovství a vlastně  tím nejlepším velvyslancem českého hokeje vůbec. Stále se nadšeně honí za pukem a předvádí úchvatné kousky. V dubnu pomohl svému Kladnu k záchraně v extralize. Ve věku 52 let a 63 dnů stal nejstarším střelcem v profesionálních soutěžích a překonal i slavného útočníka NHL Gordieho Howea, o čemž jsme také psali na SportechŽivě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jaromír Jágr (@jj68jaromirjagr)

„Byl to opravdu neskutečný zážitek. I pro mě, co jsem zažil skoro všechno, jestli se to tak dá říct,“ řekl na svém instagramovém profilu Jágr. Bylo vidět, že ho přemohly emoce. Podle nejproduktivnějšího Evropa v historii NHL si ale zápas hlavně užili samotní hráči. „Ty si málokdy užiješ zápas, protože většinou je to o gól nebo je to nerozhodně a stresuješ se do konce. Nebo do posledního okamžiku. Hrát semifinále a vědět, že vedeš 7:3 pět minut do konce, to si zápas absolutně užíváš. Kór doma v takové skvělé atmosféře. Pro hráče je to zápas, na který se těšíš celý život,“ prohlásil Jágr.

Rozhodne Pastrňák

Teď má slavný rodák z Hnidous, jehož číslo 68 zná každý hokejový fanoušek, ještě jedno přání. „Co bych si teď nejvíce přál? Aby Pasta rozhodl finále. To by byla taková třešnička na dortu. Myslím si, že on hrozně moc chce rozhodnout. Hraje výborně, hraje pro tým. Bylo by to takové razítko: Jsme nejlepší,“ zdůraznil Jágr, který na tribuně prožíval všechny zápasy českého týmu a je jedním z jeho nejvěrnějších fanoušků.

Zásadní Jágrův proslov. Porážka na mistrovství světa přiměla legendu ke slovům, na která hráči nezapomenou

Světový šampion z let 2005 a 2010, kdy Češi naposledy postoupili do finále MS, se chce připravit na svoje hokejové loučení. „Chtěl bych se pokusit připravit fyzicky co možná nejlépe. Já pořád říkám, že se připravím, pak se nikdy nepřipravím. Ale opravdu profesionálně bych se chtěl připravit na poslední sezonu,“ prohlásil pro CNN Prima News Jágr, který v zámoří odehrál 1733 utkání, v nichž zaznamenal 766 branek a 1155 asistencí. Kdo ví, třeba s ním české výkony na MS natolik zamávají, že si svůj konec rozmyslí.

Co myslíte? Vyjde Jágrovo přání? Napište nám svůj tip do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články