Nejlepší hráči Extraligy podle NHL 20

i Foto: nhl.com
                   

Populární hra NHL 20 je konečně na světě a kromě zámořské hokejové soutěže se v ní samozřejmě objevila i česká Extraliga. Jak její tvůrci ohodnotili české tváře na domácí klubové scéně? Šestici nejlepších vám představíme v následujících řádcích.

6. místo – Martin Růžička

Třiatřicetiletý rodák z Berouna prošel několik mládežnickými kluby v zámoří, šanci nakouknout do NHL však nikdy nedostal. Vrátil se proto do České republiky, kde posílil Spartu. V jejích barvách vydržel střídavě jen po bodu jednoho ročníku, poté se přesunul do kádru Znojemských Orlů, kteří tehdy ještě hrávali českou nejvyšší soutěž. Nakonec zakotvil ve službách Ocelářů z Třince, kde s přestávkou tří sezón, na které si odskočil do ruské KHL, působí dodnes. Stal se jednou z nejvýraznějších klubových tváří a hned dvakrát se stal mistrem Extraligy. Od tvůrců NHL se dočkal hodnocení 72.

5. místo – Peter Mueller

Tento jednatřicetiletý křídelník se narodil v USA a podstatnou část své profesionální kariéry strávil v NHL. Tři roky brázdil ledová kluziště v barvách Phoenix Coyotes, stejný počet sezón přidal i za Colorado Avalanche. Jeden rok je objevoval také na Floridě. Nakonec se v roce 2013 přesunul na evropskou scénu, kde se přes několik zahraničních lig dostal až do České republiky. Momentálně hraje druhým rokem v Kometě Brno a je vysoce produktivní. Za to mu v NHL 20 náleží hodnocení 73 bodů.

4. místo – Milan Gulaš

Třiatřicetiletý Milan Gulaš je ikonou Extraligy a také Plzně, za níž poslední tři roky nastupuje. Většinu profesního života strávil v Českých Budějovicích a několik sezón odehrál také v Rusku či Švédsku. Letos stanovil nový rekord Extraligy, když bodoval v deseti duelech za sebou. I přes pokročilý věk je stále nejproduktivnějším hráčem soutěže a jeho výkony jsou den ode dne lepší. Tvůrci NHL jej hodnotí 74.

3. místo – Michal Řepík

Odchovanec pražské Sparty Michal Řepík se po několika letech v zahraničí definitivně vrátil na místo činu, ačkoli s mateřským klubem částečně koketoval již dříve. Jeho i spoluhráče čekal nelehký úkol – vrátit Spartu na výsluní, kam bezpochyby patří. Zatím to vypadá, že požadovaný výsledek se nejspíš dostaví. Tým je zatím na čtvrtém místě tabulky a od čela jej dělí pouze několik bodů. Právě Řepík je jedním z nejvýraznějších mužů v rudém dresu, za což mu NHL 20 přiřklo 74 bodů.

2. místo – Tomáš Plekanec

Pomalu se dostáváme k naprosté extraligové špičce, alespoň co se hodnocení NHL 20 týče. Na druhém místě spočinul někdejší hráč Montrealu Canadiens a samozřejmě také Kladna Tomáš Plekanec. Ten v novém ročníku obléká dres vedoucí Komety Brno, pravidelně boduje a dočkal se hodnocení 79 bodů.

1. místo – Jaromír Jágr

O králi Extraligy v současné době nemůže být sebemenší pochyb. Hrající legenda s tváří Jaromíra Jágra je i v sedmačtyřiceti letech stále velmi produktivní a pro Kladno naprosto nepostradatelná. Tvůrci NHL 20 jej ocenili 79 body.

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články