Nejlepší hokejisté aktuálního ročníku Extraligy

i Foto: iihf.com
                   

Česká hokejová Extraliga má za sebou prvních jedenáct kol a nutno podotknout, že diváci zatím byli svědky hodně překvapivých výsledků. Nejvíce se asi skloňuje zmar Beranů ze Zlína či Dynama Pardubic – klubů, které navzdory předpokladům zaujímají poslední příčky tabulky. V lize se ale samozřejmě odehrálo i několik dalších momentů, které naopak stojí za pochvalu. Stejně tak i někteří hráči naprosto vyčnívají nad ostatními. Kdo si zatím vede nejlépe? Tohle je hvězdná sestava prvního měsíce domácí nejvyšší hokejové soutěže.

Brankář – Karel Vejmelka

V lize aktuálně působí hvězdy jako Patrik Bartošák, jenž začátkem roku chytal na mistrovství světa, Matěj Machovský, Jakub Sedláček, Miroslav Svoboda, Marek Mazanec nebo Jakub Štěpánek. Všechny do jednoho je ovšem dokázal zastínit brněnský třiadvacetiletý Karel Vejmelka, který z branky navíc vytlačil zkušeného Marka Čiliaka.

Mladý brankář zatím odchytal všechny zápasy nového ročníku, sedmkrát odcházel z kluziště jako vítěz a dvakrát udržel čitý štít. Úspěšností zákroků atakuje hranici 94 %, za což mu aktuálně patří druhé místo za Janem Růžičkou z Mladé Boleslavi. Vejmelka toho ale odehrál mnohem víc a proto jsme jej také zařadili do ideální sestavy prvního měsíce.

Levý obránce – Martin Gernát

Slovenský obránce Martin Gernát patří zatím suverénním Ocelářům z Třince. Ti disponují hned několika kvalitními beky, jež ovšem šestadvacetiletý rodák z Košic výrazně převyšuje. Ten totiž kromě obranných úkolů zvládá sbírat i kanadské body. Po prvních jedenácti zápasech jich má na kontě už deset. Vstřelil jednu branku a na dalších devět nahrál. Pokud takto bude pokračovat i nadále, překoná svůj osobní rekord. Z hlediska produktivity mu žádný jiný bek v Extralize nemůže konkurovat.

Pravý obránce – Jan Košťálek

Druhé místo mezi nejproduktivnějšími obránci české nejvyšší soutěže zaujímá sparťanský Jan Košťálek, který se do Prahy vrátil před rokem po neúspěšném snažení na jedné z farem prestižní NHL. Zatím nasbíral čtyři branky a pět asistencí. Pokud mu forma vydrží, mohl by se klidně zapojit do reprezentační přípravy.

Levé křídlo – Milan Gulaš

Milan Gulaš si se čtyřiadvaceti kanadskými body pohodlně kráčí pro titul nejproduktivnějšího hokejisty celé Extraligy. Stejně tak dominuje i v kategorii nejlepších střelců. V deseti zápasech za sebou bodoval, čímž překonal Viktora Ujčíka a stal se rekordmanem. Povolá jej Miloš Říha na další světový šampionát? Pro tým by byl rozhodně přínosem.

Centr – Michal Birner

S šestnácti kanadskými body se do naší ideální sestavy vešel také zkušený liberecký centr Michal Birner, který táhne elitní útočnou formaci tvořenou jím, Michalem Bulířem a Tomášem Filippim. Právě jemu mohou Bílý Tygři vděčit za aktuální šesté místo v tabulce, je totiž druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Pravé křídlo – Robert Bukarts

Asi největší překvapení prvního měsíce Extraligy. Robert Bukarts z Lotyšska vystřídal Třinec a Spartu, než se napevno usadil v sestavě Vítkovic. Tam pravý křídelník konečně ožil a dokázat, že hokej hrát umí. Se čtrnácti body je třetím nejproduktivnějším útočníkem ligy a jako jediný z kádru ostravského klubu si zaslouží pochvalu.

Foto: iihf.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články