Nechceme připouštět, že bychom nehráli play off, věří nový sportovní šéf Vítkovic

(zdroj: facebook.com/hcorli)

Fanoušci hokejových Vítkovic patří v posledních letech mezi ty nejvíce zklamané. Vize trenéra Jakuba Petra, který v klubu působil téměř pět let, nevyšla a tradiční klub dosáhnul na play-off jen dvakrát. Po změně na trenérské lavici tak přichází další změna, novým sportovním šéfem se stal bývalý hráč Roman Šimíček. „I kdyby se prohrálo, musí být fanoušci na výkon týmu a na hráče hrdí,“ prohlásil odhodlaně v úvodním rozhovoru.

Vítkovice loni bojovali o holé přežití, podle Šimíčka jsou však tyto problémy minulostí. „Jasně, na jednu stranu má klub za sebou trápení minulé sezony, ale myslím, že v posledních dnech, týdnech a měsících fanouškům ukazujeme, že to myslíme vážně a že děláme vše pro to, abychom zůstali daleko od těch problémů, ve kterých jsme byli v minulé sezoně,“ řekl pro klubový web.

Roman Šimíček (vpravo) v dresu Vítkovic. (zdroj: hcmotor.cz)

Ostravský klub narozdíl od jiných extraligových mužstev letos nenabízí samostatnou pernamentku na základní část, podle Šimíčka totiž cokoliv jiného než postup do play-off nepřipadá v úvahu. „Nechceme si ani připouštět, že bychom nehráli play off. A nejen, že si naši neúčast v play off nechceme připouštět, my si to ani nemůžeme dovolit,“ dodal bývalý důrazný útočník.

Návraty hvězd

Klub v nadcházející sezóně bude sázet na velké návraty ostravských patriotů. Po angažmá v KHL, Třinci a Olomouci se vrací Zbyněk Irgl, návrat z Liberce hlásí Lukáš Krenželok a za své rodné město si po angažmá v NHL zahraje i obránce Roman Polák. „Já myslím, že se nám podařilo dát dohromady zajímavý kádr, který osloví každého vítkovického fanouška,“ komentuje příchody Šimíček.

Roman Polák. (zdroj: nhl.com)

„Stejně, jako při skládání týmu cílíme na to, aby hráči byli hrdí na to, že můžou hrát za Vítkovice a chtěli tady skutečně být, tak také sázím na vítkovické srdce našich fanoušků,“ prozradil Šimíček při nabídce prvních 2000 permic. Klub totiž kvůli vládnímu nařízení víc permanentek prodat nemůže. „Bohužel taková je situace. Není to výmysl nikoho od nás z klubu,“ dodal.