Nečas prožil nejlepší sezónu kariéry: Co mu pomohlo?

Čtyřiadvacetiletý útočník Martin Nečas má za sebou bodově nejlepší sezónu v zámořské NHL. Co odchovanci brněnské Komety pomohlo?

i Zdroj fotografie: NHL
                   

97 odehraných utkání, 32 branek a 47 asistencí. Český útočník v barvách Caroliny Hurricanes Martin Nečas má za sebou bodově nejvydařenější ročník v hokejové kariéře. Čtyřiadvacetiletý kanonýr překonal v počtu vstřelených branek a asistencí i svá čísla z působení v české extralize či nižších amerických soutěží. Jak svůj vzestup hodnotí sám odchovanec Komety Brno, který v zámoří působí sedmým rokem?

Nějak se to sešlo. Už loni po sezoně, která nebyla úplně dobrá, jsem byl namotivovaný už na léto, abych byl co nejlepší,“ přiznal pro Radiožurnál sport s tím, že se připravoval pečlivěji a svědomitěji než dříve. „Po minulé sezoně jsem začal pracovat nejen na fyzické, ale i na mentální přípravě. Začal jsem spolupracovat s mentálním koučem Mariánem Jelínkem a nastavovat si předzápasové myšlení trošku jinak,“ pokračuje někdejší opora mládežnických reprezentací.

iZdroj fotografie: NHL

Podle Nečase se podařilo proměnit vlastní mentální nastavení. „Jako příklad třeba můžu říct, že pokud se nepovede jedno střídání, tak aby z toho nebyla špatná celá třetina. Špatné střídání přijde často, ale je důležité zapomenout a ve zbytku zápasu pokračovat ve svojí hře. Fyzická stránka je hodně důležitá, ale bez té hlavy hokej nejde hrát,“ zdůrazňuje rodák z Nového města na Moravě.

Nečas: Byl jsem dobře připravený

Dvojnásobný extraligový šampion zároveň přiznal, že již při návratu do Raleighu si byl vědomý skvělé formy. „Už tehdy při cestě do Caroliny jsem cítil to, že budu mít dobrou sezonu. Díky tomu, jak se mi dařilo od začátku, tak jsem se vypracoval do nějaké role,“ podtrhuje tím, že se dokázal dostat mezi nejlepší hráče svého mužstva. „Propracoval jsem se na první přesilovku, takže pak i ty body chodí trochu snadněji. Okolnosti se sešly, jel jsem na start sezony už dobře připravený, a nakonec to bylo všechno fajn,“ doplňuje s úsměvem.

Jeho Hurricanes nakonec zastavila až v semifinále play-off Florida. „Prohráli jsme první dva zápasy v prodloužení, což tu sérii asi rozhodlo. Bylo těžké cestovat na Floridu za stavu 0:2. Bohužel v klíčových momentech byly o trochu lepší,“ zakončil s tím, že v nadcházejícím ročníku by rád zabojoval o prestižní Stanley Cup.

Bude Martin Nečas i v příštím ročníku jedním z tahounů Caroliny Hurricanes?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články