Nebýt neschopnosti kanadských lékařů, Jágr by mohl i nadále hrát v NHL

i Foto: sbnation.com
                   

Když se v průběhu minulého roku vrátil na domácí scénu, tuzemští fanoušci byli rázem jako u vytržení. Slavný Jaromír Jágr se konečně objeví na českých stadionech a ačkoli mu už pomalu táhne na padesát let, svými heroickými výkony nás bude bavit do roztrhání sil. Pravda, že nikdo z nás nemládne a ani hvězda Jágrovi velikosti nemůže hořet věčně. Pokud by ovšem v Kanadě bylo kvalitní lékařské zázemí, mohl ještě v téhle chvíli bojovat o prestižní Stanley Cup. Co se vlastně stalo tak hrozného, že Jágrova zámořská kariéra skončila předčasně (pokud se to tak vůbec dá říci)?

Jaromír Jágr je ikonou českého hokeje

Legendární rodák z Kladna hrával v NHL za několik významných klubů Nejvýraznější stopu zanechal v kádru Pittsburghu Penguins a New Yorku Rangers, kde strávil nejlepší roky své bohaté kariéry. S Tučňáky kupříkladu dvakrát vyhrál Stanley Cup a v jejich barvách si pětkrát dokráčel pro Art Ross Trophy za nejvíce kanadských bodů v sezóně. Vícero těchto trofejí posbírali už jen Wayne Gretzky, Mario Lemieux a Gordie Howe.

V roce 2008 opustil Jágr NHL poprvé a zamířil do ruského Avangardu Omsk. Všichni si tehdy mysleli, že poté se již definitivně vrátí do České republiky. Jenže to by nebyl on, aby si pro své fanoušky nepřipravil nějaké to překvapení! Na vrátka mu totiž znovu zaklepala nabídka ze zámoří, konkrétně od Philadelphie Flyers, jíž Jágr neodmítl. V barvách Letců vydržel jeden rok a poté se s každou další sezónou stěhoval přes Dallas Stars, Boston Bruins, New Jersey Devils, Floridu Panthers až do Calgary Flames. Ta se nakonec stala jeho poslední zastávkou. Být to tak ale nemuselo…

Jágrovi začala otékat kolena, lékaři si s ním nevěděli rady

Poslední zápas v NHL odehrál Jágr na Silvestra roku 2017, ale dle jeho slov vydržel až do konce se značným sebezapřením. S odstupem času se svěřil, co jej trápilo:

„Pořád mi otékala kolena, to byl v podstatě jediný důvod mého návratu do České republiky. Skoro dva měsíce jsem nic nemohl dělat, byl jsem naprosto bezradný. Tamní lékaři vůbec netušili, jak během léčby postupovat. Přitom u nás pracuje nejlepší doktor na světě, profesor Kolář, který mě vždy dokázal postavit na nohy.“

Jelikož se Jágrův zdravotní stav nelepšil, zařadilo jej vedení Calgary Flames nejdřív mezi zdravotně nezpůsobilé a posléze na trh volných hráčů. To byla pro slavnou osmašedesátku poslední kapka, po které se rozhodl pro definitivní návrat do Kladna. Hned, jak se svěřil do rukou zmíněného profesora Koláře, se začaly objevovat první pozitivní výsledky. Stačil pouhý týden a Jágr byl zas zdravý jako rys.

Svého odchodu z NHL ovšem nelituje a necítí ani žádnou zlost. Sice si uvědomuje, že mohl v zámoří dosáhnout ještě dalších významných rekordů, ale ohlížet se zpátky mu prý v ničem nepomůže. Momentálně je dle svých slov šťastný, což je asi tím nejdůležitějším měřítkem.

Foto: sbnation.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí