Návrat po 13 letech: Václav Sýkora bude trénovat Litvínov

                   

Je tomu 13 let, co Václav Sýkora opustil Litvínov. A nyní se do něho znovu vrací. Nikoliv však na pozici hlavního trenéra. Bude zde působit po boku Vladimíra Országha, kterému bude dělat asistenta. Podle informací z klubu zde kouč podepsal smlouvu na dva roky. V Litvínově působil poměrně dlouho, a to po dobu pěti let, když zde zastával post hlavního trenéra. Naposledy tomu bylo v roce 2007, kdy odešel. Mezi tím vystřídal celou řadu dalších klubů.

iZdroj fotografie: gorodche.ru

Mnoho zkušeností

Aktuálně je sedmašedesátiletý trenér poměrně zkušenou osobou, což demonstruje jak jeho věk, tak i historie spojené s kluby, kde byl na trenérské lavičce. Jeho posledním angažmá bylo ruské Soči, což znamená působení v KHL. Nejsou mu ale cizí ani jiné státy, jako například Finsko, které patří také mezi jednu ze zemí, kde vedl místní hokejový klub.

Mnoho času ale působil také v naší extralize. Zde prošel opravdu velkou spoustou klubů. Kromě již zmíněného Litvínova, do kterého se nyní jako asistent vrací, to byly třeba i Pardubice nebo Hradec Králové, byl to také Chomutov, ve výčtu ale nechybí ani Znojmo, stejně jako Kladno, nebo i Sparta, kterou dovedl k mistrovskému titulu. Toto se mu povedlo také při koučování východočeských Pardubic.

iZdroj fotografie: m.news.yandex.ru

Cíle jsou jasné

Jeho nástup je pochopitelně spojený i s řadou cílů, které jsou vzhledem k současnému stavu Litvínova poměrně jasné. Úkolem Václava Sýkory na pozici asistenta a logicky také Vladimíra Országha na pozici hlavního trenéra bude výrazné zlepšení výsledků klubu. Je nutné připomenout, že Litvínov skončil po základní části na 12 místě, se ziskem 63 bodů. Tedy se stejným bodovým přídělem než třinácté Vítkovice a se třemi body navíc oproti poslednímu Kladnu. Pro letošní sezonu to nebyla žádná sláva a tak je třeba dodat na příští rok nový impuls, který by mohl Sýkora, který má ke klubu určitý vztah, zcela jistě přinést.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní