Návrat domů? S Libercem opět trénuje zkušený reprezentant

Na ledě Bílých Tygrů z Liberce se objevila nečekaná tvář. Se svým bývalým celkem opět trénuje zkušený reprezentant, který se účastnil i posledních olympijských her.

i Zdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec
                   

Návrat domů hlásí třicetiletý útočník Radan Lenc. Zkušený reprezentační kanonýr se připojil k letní přípravě Bílých Tygrů Liberec, přesto se na startu nadcházejícího ročníku opět má hlásit ve švédské Frölundě. „Domluvil jsem se s trenérem, že s Libercem budu moct trénovat na ledě. Jsem moc rád, že se můžu sklouznout. Vidím pár nových tváří, ale to hlavní se nezměnilo, což je důležité,“ dodal Lenc s úsměvem na stránkách klubu.

Odchovanec mladoboleslavského hokeje, který má na svém kontě dvě stříbrné extraligové medaile, si kromě tréninků s Libercem na ledě také musí plnit svou individuální přípravu. „Jsem rád, že mohu být přes léto chvilku doma a nemusím být ve Švédsku. Takhle to mám už třetí rok a maximálně mi to vyhovuje,“ doplnil Lenc, který má za sebou turbulentní sezónu. Začal ji v dresu ruského Amuru Chabarovsk, za který odehrál v KHL 49 utkání. Posléze se přesunul do Švédska.

iZdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec

I když jsem v Rusku hrál jen krátkou dobu, byla to skvělá zkušenost. Po letošních událostech se tam ale už určitě nepodívám. Jsem rád, že jsem si KHL zkusil a vím, jak to tam vypadá. Po olympiádě jsem přestoupil do Švédska a to je zatím super,“ dodává zkušený harcovník. Radan Lenc v dresu Frölundy zatím nasbíral ve 23 utkáních 17 kanadských bodů a patří k nejproduktivnějším hráčům mužstva.

Lenc: Oboustranná spokojenost

Proto není divu, že si švédský celek pojistil jeho služby na další dvě sezóny. „Jsem rád, že tam je oboustranná spokojenost. Za ty dva roky budu mít příležitost se toho dost naučit a rozvíjet se,“ dodal pro klubový web Liberce Lenc, který nadále drží Liberci palce v boji o tuzemské vavříny. Třicetiletý kanonýr odehrál v extralize jedenáct sezón, ve kterých nastoupil k 436 utkáním a zaznamenal v nich 244 kanadských bodů.

Vrátí se Radan Lenc po zahraničním angažmá zpět do Liberce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení