Naštvaný Vlasák o Houdkovi: Opustil svého hráče, kterého měl mít a jel Tima zrakvit. Nikdo mi nevymluví, že to bylo jinak

Michal Houdek zná trest za hrubý faul, kterým poslal Tima Söderlunda do nemocnice. Sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák je na beka pořádně naštvaný.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Dva týdny po trejdu z Plzně do Pardubic Michal Houdek na ledě indiánů tvrdě sestřelil bývalého spoluhráče Tima Söderlunda a poslal ho do bezvědomí. Záchranáři švédského útočníka odvezli bleskově do nemocnice, kde se doktorům podařilo hokejistu stabilizovat. V péči lékařů zůstal Söderlund až do středy. Houdek očekával, že dostane od disciplinárky trest, ve středu se dočkal. Na SportyŽivě najdete řadu podrobností k celé kauze.

Ujčík: Roli hrála maximální intenzita

Disciplinárka sáhla k nejvyššímu možnému trestu za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. „Při určení výše trestu hrála roli maximální intenzita zákroku, který byl veden bez respektu k protihráči i jeho zdraví ze slepého úhlu v okamžiku, kdy byl plzeňský hráč ve zranitelné pozici, což mělo za následek jeho vážné zranění,“ uvedl šéf disciplinární komise Viktor Ujčík.

Útočník Plzně Tim Söderlund zůstal v péči lékařů až do středy.
iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Michal Houdek si nezahraje 10 zápasů. To znamená stopku do konce základní části a jen z tribuny bude sledovat i úvodní dvě čtvrtfinálové bitvy play-off. Vzhledem k tomu, že tyto zápasy jsou na programu 15. a 16. března, čeká pardubického obránce měsíční stopka. Jde o nejvyšší trest udělený v této sezoně. Delší zastavení činnosti v Tipsport extralize (shodně 15 zápasů) vyfasovalo jen šest hokejistů (Okál, Najda, Blažek, Eichenmann, Píša (později sníženo na 8) a Kubina), a to vždy za napadení nebo kritiku rozhodčích.

Těžší otřes mozku

Pořádně vytočený byl ze zákroku sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák. iSportu prozradil aktuální stav švédského útočníka. „Snad to bude všechno v pořádku. S ohledem na to, jak zákrok hrozivě vypadal, tak to dopadlo ještě dobře. Tim prodělal těžší otřes mozku, byl rozpáranej. Při tom všem měl ale kliku. Teď už je na doktorech, jak dlouhou pauzu bude mít,“ uvedl Vlasák.

Trojnásobný mistr světa, který s Plzní vybojoval český titul, nevěří slovům Michala Houdka. „Michalova omluva je pro mě těžko přijatelná. Během úterka jsem si zákrok pouštěl asi desetkrát a… Ať se na mě nikdo nezlobí, ani Michal, ale tohle byla cílená vražda. Jestli píše, že měl vteřinu na rozhodnutí, tak teď ji neměl. Měl tři, čtyři vteřiny. Opustil svého hráče, kterého měl mít a jel Tima zrakvit. Nikdo mi nevymluví, že to bylo jinak. Věřím mu, že ho nechtěl úmyslně zranit, ale pokud na něj najíždí tímto způsobem, musel vědět, jaké následky to může přinést,“ poznamenal rozzlobený sportovní manažer indiánů.

Návrat do Plzně? Nehrozí

Mimochodem, Houdek pochází z Plzně, která ho také hokejově vychovala. Na to, že by v blízké době oblékl dres západočeského týmu, může podle všeho zapomenout. Za sebe jen řeknu, že si dveře zavřel,“ řekl Tomáš Vlasák. Spravedlivé by podle něj bylo, kdyby Houdek nemohl hrát do doby, než se uzdraví Tim Söderlund.

Souhlasíte s délkou trestu pro Michala Houdka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články