Na MS jede šest hráčů, kteří prošli celou přípravou. Nejtěžší rozhodnutí? Nevzít Chlapíka, přiznal Jalonen

Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen zveřejnil po příletu ze Švédska nominaci na mistrovství světa. V sestavě je i osmnáctiletý bek David Jiříček, naopak chybí nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Filip Chlapík. Kouč vysvětlil, proč ho nevybral.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

Závěr přípravy před mistrovstvím světa vyšel českým hokejistům nejen výsledkově, ale i po herní stránce. Vyhráli dva turnaje Euro Hockey Tour po sobě, což se národnímu týmu v minulosti nikdy nepovedlo. Co k tomu vedlo? Především velmi dobrá a kompaktní hra v defenzivě, výborná oslabení, spolehlivé výkony gólmanů a využívání přesilovek. Hlavní věcí pro mě je, že jsme získali sebevědomí pro hokej, který chceme hrát,“ zmínil při tiskové konferenci trenér Kari Jalonen.

Každý v nominaci má svou roli

Rozhodování o tom, kdo pojede na šampionát podle finského kouče nebylo jednoduché. Jedním z klíčových parametrů pro výslednou nominaci byla schopnost hráčů zastávat role v přesilovkách a v oslabení. Pracovali jsme na tom ve Stockholmu po každém utkání,“ zmínil Jalonen, který prozradil, že za nejtěžší rozhodnutí považuje nevzít na MS Filipa Chlapíka. „Museli jsme rozhodnout, kdo bude hrát přesilovky. Nevešel se nám do nich. To byl v jeho případě největší problém,“ dodal trenér.

iZdroj fotografie: Hockey Sverige

Prozradil také, že nikoho v národním týmu netrápí zranění. Velkou radost mu udělalo, že hráči dokázali ve všech třech utkáních ve Švédsku najít cestu k vítězství. Týmy, se kterými jsme se utkali, hrají trochu odlišnými styly. Na mistrovství světa se hraje ze dne na den nebo po dni volna a každý tým hraje jiným stylem. Stockholm byl v tomto ohledu dobrým testem,“ řekl novinářům Kari Jalonen.

Na šampionát jedou mimo jiné Jan Ščotka, Michal Jordán, Jiří Černoch, Jakub Flek, Petr Holík a Petr Kodýtek, kteří s národním týmem absolvovali celou přípravu. A kdo se tedy na mistrovství světa nepodívá? Do závěrečného výběru se nevešli brankář Štěpán Lukeš, obránci Jakub Krejčík a Michal Moravčík a útočníci Filip Chlapík, Ondřej Beránek a Patrik Zdráhal. Naopak po vyřazení San Diega z play-off AHL se k týmu připojí brankář Lukáš Dostál.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nominace na MS – brankáři: Karel Vejmelka, Lukáš Dostál, Marek Langhamer. Obránci: Jan Ščotka, Michal Jordán, David Jiříček, David Sklenička, Tomáš Kundrátek, David Musil, Filip Hronek, Radim Šimek. Útočníci: Jiří Černoch, Jakub Flek, Petr Holík, Petr Kodýtek, Matěj Blümel, Jiří Smejkal, Roman Červenka, Matěj Stránský, Michael Špaček, David Krejčí, Hynek Zohorna, Jakub Vrána, Tomáš Hertl, Dominik Simon.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů