Nahnutá budoucnost Jakuba Voráčka, blíží se jeho odchod z Philadelphie

Foto: sbnation.com

Jakub Voráček je bezpochyby nejslavnějším českým hokejistou současnosti a také jednou z nejvýraznějších tváří zámořského klubu Philadeplhia Flyers. Jenže v aktuálním ročníku se hvězdný útočník zatím opravdu hodně trápí. Kvůli tomu musí prakticky neustále čelit drsné kritice ze strany novinářů, fanoušků i samotného trenéra, takže se za oceánem začíná zcela vážně spekulovat o jeho případném odchodu do nového působiště. Jsou tyto informace jen zbytečným plácáním do větru, nebo snad mají základ v reálných faktech?

Voráčkovi se vůbec nedaří, takhle to dál nepůjde

Třicetiletý hokejový útočník Jakub Voráček nevkročil do nového ročníku NHL správnou nohou. Na sociálních sítích je proto jeho jméno vláčeno bahnem. Fanoušci Philadeplhie si dokonce přejí, aby se jej vedení klubu v brzké době zbavilo. Někdo může tato slova považovat za předčasná, nicméně trenér Vigneault jim v zásadě přitakal, když pronesl:

„Situace je velice vážná a všichni členové týmu to samozřejmě vnímají. Potřebujeme toho mnohem víc od našich nejlépe placených hvězd. Aby Jakub Voráček byl zase top hráčem jako v minulých letech.“

Deník Philadelphia Inquirer přišel s tvrzením, že vedení Flyers má v brzké době přivést útočníka Gaudreaua, který momentálně působí v barvách Calgary Flames. Co z toho plyne? Časy Jakuba Voráčka se možná opravdu chýlí ke konci, protože s příchodem další centra už by pro něj v týmu nebylo místo.

Jakub Voráček stále věří, že zlepšení se dostaví

Jakub Voráček byl vždycky považován za velké srdcaře, kterému jsou úspěchy celého týmu přednější před vlastními statistikami. Jenže když přestal sbírat body, všechno se jako lusknutím prstů změnilo. Zdá se, že pouhá láska ke klubu už dnes nestačí. Pokud hráč vypadne z kolotoče a přestane odvádět práci, na kterou jsou všichni okolo zvyklí, rázem je horkým kandidátem na vyhazov. V neprospěch hokejistova dalšího působení ve službách Flyers hovoří i skutečnost, že pobírá roční plat ve výši 214 milionů korun. To v kombinaci s nulovým bodovým ziskem za posledních jedenáct zápasů není dobrým znamením.

Voráček se nedávno novinářům svěřil, v čem vidí hlavní důvody své klesající herní fazóny:

„Všechno je to o sebevědomí. Nezbývá než tvrdě pracovat a věřit. Faktorů, které ovlivňují mou současnou hru, je celá řada. Cestování, změny času, tři zápasy ve čtyřech dnech. Po nich mám navíc problémy s usínáním, zaberu třeba až v pět ráno a v deset je trénink.“

Hvězdný hokejista dále pronesl, že receptem na kvalitnější hru je podle něho kvalitní spánek. Tím si samozřejmě pořádně naběhl, protože internetoví vtipálci okamžitě přispěchali s tvrzením, že Voráček nemůže spát v noci a proto si relaxace dopřává během ostrých zápasů.

Foto: sbnation.com