Mladou Boleslav opouští mladý obránce, míří do Pardubic. Chci podávat dobré výkony, míní

Ještě před dvěma lety patřil k oporám defenzivy Bílých Tygrů z Liberce a slavil v jejich řadách dvě stříbrné extraligové medaile. Přesto nyní čtyřiadvacetiletý obránce jen marně hledá svou předchozí formu a nevyšlo mu ani angažmá v Mladé Boleslavi.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

V létě přicházel do Mladé Boleslavi jako budoucí naděje pro defenzivu mužstva trenéra Ladislava Čiháka. Čtyřiadvacetiletý obránce Tomáš Hanousek se však dostal na led jen pětkrát a středočeský klub se proto rozhodl rozvázat s odchovancem švédského Södertälje kontrakt. „Je to mladý kluk a u nás neměl potřebné herní vytížení. Proto jsme se dohodli na rozvázání spolupráce. Přejeme mnoho štěstí v jeho dalším působišti,“ uvedl na stránkách klubu sportovní šéf klubu Martin Ševc.

Bývalý hráč Bílých Tygrů Liberec, znojemských Orlů, zlínských Beranů nebo Energie Karlovy Vary míří na východ Čech, kde rozšíří rezervní tým Pardubic. S mužstvem, které se aktuálně nadchází na chvostu prvoligové tabulky, podepsal smlouvu do konce ročníku s možností prodloužení o další rok. Sám mladý bek, který v letošní sezóně nastupoval také za prvoligovou Slavii Praha, se na působení v nové organizaci těší.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Předpokládám, že organizace Dynama je kvalitní a bude ještě kvalitnější. Je to i tím přístupem, který se tady nastavil, a na výsledcích to je vidět,“ uvedl Hanousek s tím, že prioritou je pro něj podávat dobré výkony a vysloužit si další šanci. „Jdu sem hlavně podávat dobré výkony. Doufám, že pomůžu B týmu najet na vítěznou vlnu, což je pro mě priorita,“ uvedl někdejší mládežnický reprezentant, který vyztuží mužstvo pro záchranářské boje.

Hanousek: Svou roli mám vyjasněnou

V posledních dnech jsem byl v kontaktu s Tomášem Rolinkem. Mluvil jsem i s panem Baďoučkem, takže vše ohledně mé role mám už vyjasněné. Jsem rád, že si Pardubice vybraly zrovna mě a že jsem dostal takovou šanci. Teď už je to jen na mně,“ zakončil.

Vrátí se Hanousek do extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články