Mladá Boleslav získala zkušeného reprezentanta. Potřeboval jsem změnu, přiznává

Hokejová Mladá Boleslav hlásí příchod nové posily. Do města automobilů míří zkušený útočník s reprezentačními zkušenostmi.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

V základní části skončili až na desáté příčce, v předkole play-off je zastavila brněnská Kometa. Hokejová Mladá Boleslav za sebou nemá příliš povedený ročník a po dvou účastech v semifinále extraligového play-off zažívá vystřízlivění. Vedení klubu proto již připravuje kádr pro nadcházející ročník a hlásí příchod nové posily. Ofenzivu Středočechů posílí pětadvacetiletý útočník Filip Suchý.

Člen širšího reprezentačního kádru strávil uplynulé dva ročníky v dresu plzeňské Škody. Za ni v loňském ročníku odehrál 54 utkání, ve kterých zaznamenal devět branek a u dalších čtrnáct asistoval. Odchovanec tamního hokeje, který krátce působil také v nižších severoamerických soutěžích a Švédsku přiznává, že potřeboval změnu. „Měl jsem dvě možnosti. Mohl jsem zůstat ještě v Plzni, ozvala se ale Boleslav,“ nastínil na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Potřeboval jsem změnu, restart, byl jsem v Plzni už tři sezony. Chtěl jsem si vyzkoušet něco jiného. Věděl jsem, že Boleslav hraje bruslivý hokej a to mi vyhovuje, takže jsem se rozhodl zkusit to tady. Vím, že se tu dobře pracuje s hráči a doufám, že mi to také pomůže,“ doplnil Suchý, který se těší na spolupráci s trenéry. „Hraje se tu velmi podobný, nebo alespoň na podobné bázi, stavěný hokej, takový tvrdý a hodně bruslivý,“ uvedl.

Suchý: Musíme hlavně chytit začátek

Počítá také s velkým tlakem na výsledky. „Pod tlakem je člověk každou sezonu. Nedá se říct, že by tomu bylo jinak. Musíme hlavně chytit začátek a potom mít postupně stoupající tendenci,“ míní útočník, který vůbec poprvé mění extraligový dres. „Je to pro mě další štace a musím se tím srovnat. Určitě to v Plzni třeba bude trochu nostalgie, nebo spíš nezvyk, protože tam budu v jiné kabině. Porazit je budu chtít ale i tak,“ dodává po podpisu roční smlouvy.

Z Filipa se stává zkušený útočník, v Plzni už si odehrál svoje. Dobře se pohybuje a bruslí, je silný a to i vzdor tomu, že nepatří mezi nejvyšší útočníky,“ těší se na novou posilu sportovní šéf klubu Martin Ševc. Suchý dosud odehrál v základní části extraligy 168 zápasů, v nichž zaznamenal 35 branek a 41 asistencí. Čtyřikrát zasáhnul také do tuzemského play-off, kde nastoupil k šestnáct kláním.

Dokáže se Mladá Boleslav opět propracovat až do semifinále play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články