Mladá Boleslav ulovila velkou rybu. Do města aut míří finský mistr světa

Mladá Boleslav mohutně zbrojí na novou sezonu. Poté, co Středočeši získali několik reprezentantů, tentokrát přivedli mistra světa!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Středočeši mohutně posilují. Ohlásili již osmou novou tvář! Dres Mladé Boleslavi v nadcházející sezoně obléknou útočníci Filip Suchý (přichází z Plzně), Matti Järvinen (HPK) a Pavol Skalický (TPS Turku). Obranu bruslařů vyztuží Jan Štibingr (Liberec), Zach Osburn (Michalovce) s Filipem Pyrochtou (Lulea) a do brankoviště přichází Jan Růžička (Pardubice). Nejnovější posilou je finský mistr světa Juhamatti Aaltonen.

Trojnásobný šampion Finska

Zkušený útočník má kromě zlata z MS ve sbírce i bronz z olympijských her. Třikrát také vyhrál finskou Liigu a získal Aarne Honkavaara Trophy pro nejlepšího střelce soutěže nebo Jari Kurri Award pro nejlepšího hráče play-off. V bohaté kariéře si Juhamatti Aaltonen zahrál ve Švédsku (Rögle, Skelleftea), v KHL (Magnitogorsk, Jokerit) a vyzkoušel si i švýcarskou ligu (Bern). Ve všech soutěžích prokazoval výbornou produktivitu. Totéž od něj očekávají i v Mladé Boleslavi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„V mých očích máme poměrně mladý tým, a tak jsem si přál někoho zkušenějšího. Juhamatti má už ledacos za sebou, ale pořád je velmi odhodlaný a má zájem zkoušet nové věci. Očekáváme samozřejmě produktivitu a pomoc v přesilových hrách,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Bruslařů Martin Ševc. Devítinásobný účastník mistrovství světa nosil v minulé sezoně na dresu kapitánské céčko ve finském Jukuritu.

Aaltonen: Zájem byl opravdu velký

Čím ho přesvědčila Mladá Boleslav? „Asi hlavně tím zájmem, který byl opravdu velký. Mladá Boleslav o mě projevila zájem a já si řekl – proč ne? Českou extraligu jsem nikdy nehrál, ale vždycky se mi líbila. Líbí se mi, jakým stylem Češi o hokeji přemýšlí,“ prozradil Juhamatti Aaltonen. Ve městě automobilů se setká s krajanem Mattim Järvinenem a zná se i se švédským útočníkem Timem Söderlundem. K týmu Středočechů se připojí na začátku srpna.

Bude Mladá Boleslav v příští sezoně patřit mezi extraligovou špičku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články