Mladá Boleslav ulovila stříbrného medailistu. Bylo to velmi rychlé, přiznává

Hokejová Mladá Boleslav hlásí příchod další nové posily. Do města automobilů míří čerstvý stříbrný medailista.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Ještě před několika týdny slavil stříbrnou medaili na juniorském mistrovství světa v dresu národního týmu, nyní zažívá velký přestup. Teprve osmnáctiletého obránce Aleše Čecha si vyhlédnul nový kouč Mladé Boleslavi Jiří Kalous, který mu chce dát šanci v extralize. Mladý bek strávil uplynulé tři ročníky v dresu juniorského týmu finského Kärpätu Oulu. Odchovance pražských Letňan tak čeká vůbec první angažmá mezi seniory.

Je to mladý a perspektivní obránce,“ zhodnotil přesun na stránkách klubu sportovní ředitel Martin Ševc. „Udělal určitý progres, který byl vidět na nedávném juniorském mistrovství světa, kde byl členem stříbrného týmu a stabilním prvkem české defenzívy. Projevili jsme o něj zájem i na doporučení trenéra Kalouse, který Aleše osobně zná právě z reprezentace,“ zdůraznil s tím, že nový kouč o něj velmi stál.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Značný zájem potvrdil také sám Čech. Ten přiznal, že přestup probíhal velmi rychle navzdory neochoty finského celku jej uvolnit. „Bylo to velmi rychlé. Telefonoval mi pan Kalous, hlavní trenér Boleslavi. Říkal mi, že by mě tu chtěl, a tak se to začalo řešit. Kärpät mě ze začátku nechtěl pustit, chtěl si mě nechat, ale nakonec jsem tady. Moc se těším na to, až si tu zahraju,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web.

Čech: Počítám s tím, že to nedostanu zadarmo

Osmnáctiletý talent by měl od úvodního utkání patřit mezi důležité postavy mladoboleslavské obrany. „Měl bych se vejít do první obranné šestky. Samozřejmě počítám s tím, že to nedostanu zadarmo,“ doplňuje s tím, že vzhledem k průběhům jednání o své roli nepochybuje. Trenér Kalous by jej totiž rád nasadil již do pátečního utkání na půdě Českých Budějovic.

Celé se to dojednalo velmi rychle a bylo vidět, že mě tady opravdu chtějí. To jsem nečekal, myslel jsem si, že ve Finsku budu ještě minimálně přes víkend. Teď jsem se dozvěděl, že bych už v pátek měl hrát. Je to motivující a zavazuje to,“ podtrhnul před svým premiérovým startem v nejvyšší soutěži.

Měly by extraligové celky stavět na mladých hráčích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články