Mladá Boleslav hlásí posilu do defenzivy. Vracím se domů, prohlásil zkušený bek

Hokejová Mladá Boleslav získala do svých řad známé jméno. Po sedmi měsících se do města automobilů vrací zkušený obránce, který v klubu strávil drtivou většinu své dosavadní hokejové kariéry.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Pouhých sedm měsíců vydržel obránce David Bernad v barvách karlovarské Energie. Osmadvacetiletý bek se nyní vrací zpět do Mladé Boleslavi, kde strávil téměř celou svou seniorskou hokejovou kariéru. „Když se naskytla možnost přivést Davida zpátky, neváhali jsme,“ přiznal na stránkách klubu sportovní manažer Bruslařů Martin Ševc, pro kterého jde o vůbec první hráčský transfer v nové pozici. 

Podle Ševce by již v minulosti zkušený bek ukázal, že osud mladoboleslavského hokeje mu není lhostejný. „Tady v Boleslavi s ním dlouhodobě počítáme, pro příští sezonu se měl tak jako tak vracet. Je to spolehlivý obránce s dlouhodobě stabilními výkony, který to tu dobře zná a my známe dobře jeho. Krom toho je to skvělý kluk do kabiny,“ dodal Ševc na adresu beka, který v extralize odehrál 243 utkání, ve kterých zaznamenal osmnáct branek a u dalších 36 asistoval.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Sám odchovanec píseckého hokeje přiznává, že Mladá Boleslav je pro něj hokejovým domovem. „Strávil jsem tu veškerou extraligovou kariéru kromě toho půlroku v lázních, takže za mě je to tady doma a jsem tady rád,“ doplňuje s tím, že celý transfer se uskutečnil během několika hodin. „Uskutečnilo se to hodně rychle. Zazvonil telefon od Martina Ševce, který mi nastínil představu a já jsem mu řekl, že do toho můžeme šlápnout,“ dodává.

Bernad: Nebylo potřeba dalších otázek

Rád jsem se vrátil, protože Martin (Ševc pozn. red.) mi vyšel vstříc. Je to férový člověk, řekl mi to narovinu jak to je a já jsem neměl k tomu co namítat. Když vám někdo nabízí návrat domů, tak není dalších otázek potřeba,“ dodává Ševc za kterého míří do Karlových Varů hráčská kompenzace. Tou je dvaatřicetiletý obránce Matěj Stříteský, který v aktuálním ročníku odehrál za Bruslaře 23 utkání, ve kterých zaznamenal čtyři kanadské body za gól a tři asistence.

Bernad už má za sebou také první ostrý start po návratu. Proti Plzni však Středočeši neuspěli a prohráli 0:1. „Neměli jsme úplně vyložené šance,“ litoval. „Trochu nás pálila bota v tlaku do brány. Hráli jsme hodně okolo ní, ale ne do ní. Na tomhle by asi chtělo zapracovat. Nevím, jak to vidí ostatní. Já jsem tady chviličku. Ale tohle je můj první dojem ze hry,“ zakončil na stránkách klubu.

Je Bernad vhodnou posilou pro Bruslaře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články