Mladá Boleslav a Vítkovice hlásí zahraniční posily. Do Ostravy míří mistr světa

Extraligové mužstva i na konci října posilují své obranné řady. Nové tváře hlásí ostravské Vítkovice nebo Mladá Boleslav.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Vítkovicím se vstup do nového ročníku příliš nevydařil a čeká je tuhý boj o postup do play-off. Mužstvo z moravskoslezské metropole trápí zejména nízká produktivita a chyby v obraně. Právě by měl minimalizovat sedmadvacetiletý bek Alexej Solovjev, který přichází z ruského Avangardu Omsk. „Naskytl se tento hráč a my jsme chtěli i posílit obranu, takže jsme se rozhodli jej angažovat,“ prohlásil na adresu loňského vítěze Gagarinova poháru kouč Miloš Holaň.

Už s námi absolvoval čtvrteční trénink, na kterém jen potvrdil, že má dobrou střelu, dobré bruslení. Má zkušenosti jednak z amerických univerzit, taky z KHL. Na tréninku na ledě vypadá dobře, máme ho i odskautovaného, dívali jsme se na něj, takže věříme, že bude posilou,“ prohlásil pro klubový web. Jedním dechem však doplnil, že Vítkovice nadále hledají i ofenzivní posílení. „Hledáme pořád posilu do ofenzivy, ale zatím se neobjevilo nic, co by nás přesvědčilo. Na útok myslíme stále,“ uvedl.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Zahraniční posilu do defenzivy získala také Mladé Boleslav. Za tu nyní bude nastupovat šestadvacetiletý finský reprezentant Alex Lintuniemi, který naposledy oblékal dres kazašského Barysu Nur-Sultan v KHL. „Alex je velmi urostlý typ obránce, má zkušenosti z velmi dobrých soutěží napříč světem a navíc věříme, že skvěle zapadne do našeho systému,“ prohlásil manažer klubu Václav Nedorost na adresu Fina, který je od května bez angažmá.

Slibujeme si od něj rozšíření a posléze i zkvalitnění našich obranných řad. Jsme si vědomi, že Alex je několik měsíců bez zápasového vytížení, takže počítáme s tím, že mu bude chvíli trvat, než se do toho takříkajíc dostane. Věříme ale, že obzvlášť od druhé půlky soutěže pro nás bude velkým přínosem,“ zakončil pro klubový web. Posilovaly však i kluby z nižších soutěží.

i

Výrazné jména zamířila do prvoligového RT Torax Poruba. Ostravský klub se netajil extraligovými ambicemi, přesto aktuálně bojuje o záchranu. K té by měl dopomoci také bývalý mistr světa a extraligový vítěz Michal Barinka, který naposledy oblékal dres brněnské Komety. „O jeho zkušenosti se můžeme skutečně opřít a vím, že pomůže kabině dostat se opět do herní pohody,“ prohlásil na jeho adresu šéf klubu Pavel Hinner.

Ten přivítal také jednatřicetiletého útočníka Lucase Sandströma ze Švédska. „Šikovný forvard, který na sobě pracuje a který pravidelně bodoval v první švédské lize,“ představoval novou posilu do útoku Hinner . „Ač měří 177 centimetrů, hraje do těla a nebojí se bojovat o puk. Věřím, že jeho příchodem opět vzroste konkurence v A-týmu,“ dodal.

Zdroj: HC Vítkovice, BK Mladá Boleslav, RT Torax Poruba, Eliteprospect

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování