Kruh se uzavírá. Mistr světa po sedmnácti letech oblékne dres mateřského klubu

Má za sebou bohatou kariéru. Řadu let dirigoval obranu české hokejové reprezentace a kromě zlata a dvou bronzů z mistrovství světa je také trojnásobným českým šampiónem. Kariéru ještě nechce končit, domluvil se s klubem, ve kterém s hokejem začínal.

i Zdroj fotografie: VHK Vsetín
                   

V uplynulé sezóně Vsetín postoupil do finále Chance ligy, ve kterém nestačil na Jihlavu. Nyní Valaši zbrojí na příští ročník. Velkou posilu získali do obrany, ve žlutozeleném dresu bude hrát Ondřej Němec. „Můj hokejový kruh se uzavřel, vracím se po sedmnácti letech. Po uplynulé sezóně jsem nějakou dobu nevěděl, zda budu v kariéře pokračovat. Když jsem nad tím přemýšlel, jediná varianta pro mě byla vrátit se domů. Zahrát si před lidmi, které znám. A ještě jednou zažít bouřlivou atmosféru Lapače,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Němec.

Reprezentant se vrací domů

Osmatřicetiletý bek, který má za sebou 235 utkání v národním týmu, nabral řadu zkušeností i v KHL. Odehrál v ní šest sezón a oblékal při tom dres Čerepovce, Lva Praha, Mytišči a CSKA Moskva. Je také trojnásobným šampiónem české extraligy. Dvakrát ji vyhrál s Brnem a jednou s Karlovými Vary. V uplynulém ročníku Němec hájil barvy Zlína a po sestupu Beranů uvažoval o ukončení kariéry.

iZdroj fotografie: HC Lev Praha

Bude to poslední sezóna

„Po posledním zápase za Zlín jsem potřeboval úplně vypnout. Období, kdy jsem z toho úplně vypadnul, mi dalo chuť hrát dál. Ještě jednu sezónu. Nikdy neříkej nikdy, ale mé aktuální rozhodnutí je, že tohle je má poslední sezóna,“ potvrdil Ondřej Němec. Před podepsáním smlouvy se spojil s trenéry Stantienem a Srdínkem. „Chtěl jsem si promluvit o mé roli a pozici. A zda mají vůbec zájem o to, abych zde působil. Myslím, že jsme si to vyříkali narovinu. Měli jsme výborný rozhovor, který mě utvrdil v přesvědčení, že chci ještě rok hrát,“ dodal zkušený obránce.

Němec opět v roli mentora

Ve Vsetíně bydlí více než dvacet let a klubu by rád vrátil to, co mu dal. „Svoji roli vnímám tak, že chci být mentorem pro mladší hráče. Je tady řada hodně talentovaných kluků jako Tom Ondračka nebo Šimon Jenáček. Chtěl bych jim pomoci a posunout je dál,“ poznamenal Němec. Tuto roli plnil i v Brně a ve Zlíně. „Standovi Svozilovi bylo šestnáct a moc mě bavilo mu pomáhat. To samé ve Zlíně, kde jsem měl devatenáctiletého Jirku Suhradu,“ nastínil mistr světa z roku 2010.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Plán do budoucna? Trénování mládeže

Trénování se chce Němec věnovat i po skončení kariéry. „Přes léto bych měl fungovat u některých kategorií. A potom na ledě podle toho, jak mi to dovolí čas skrze tréninky A-týmu. Chtěl bych klubu vrátit to, co mi dal. Za Vsetín hrají i mé dvě děti a spoustu dalších znám v podstatě od kolébky. I tímto směrem bych se rád vydal, abych klubu pomohl. Momentálně je moje vidina taková, že bych se na trénování mládeže chtěl od příští sezóny vrhnout na sto procent,“ potvrdil na závěr rozhovoru Ondřej Němec. Pomůže Vsetínu k návratu do extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články