Milan Gulaš připustil stávku, pokud dojde k uzavření Extraligy

i Foto: hockeynews.se
                   

Českou veřejností už nějaký ten týden hýbe plánované uzavření Extraligy, jehož výsledkem se má už na konci této sezóny stát, že i nejslabší kluby soutěže se nemusejí bát sestupu o třídu níž. Proti této inovaci nicméně protestuje obrovské množství hokejistů. Z referenda České asociace hokejistů vyplynulo, že až 92 % dotázaných by novinku raději smetla ze stolu. Milan Gulaš v rozhovorech pro přední česká média připouští, že pokud k uzavření ligy dojde, hrozí stávka hokejistů. Co na to všechno říká Jaromír Jágr, který nápad hájí?

Čísla České asociace hokejistů hovoří jasně

Libor Zbořil, prezident výkonného výboru CAIHP, na pražské tiskové konferenci zveřejnil čísla, která přineslo referendum mezi hokejisty hrajícími českou nejvyšší soutěž. V něm 266 hráčů vyjádřilo nesouhlas s uzavřením Extraligy, dalších šest se zdrželo hlasování. Souhlasné názory padaly pouze ze strany Litvínova a Kladna, dohromady se jich ale sešlo jen sedmnáct. Podle Zbořila je to jasný signál, nad nímž vedení soutěže nemůže jen tak mávnout rukou:

„Dali jsme prostor hráčům, aby vyjádřili svůj názor, protože se jich případné uzavření bezprostředně týká. Drtivá většina s uzavřením nesouhlasí. Jedná se o účelový, neetický, a s ohledem na předsezónní ohlášení přímého sestupu a postupu, zcela nepochopitelný nesystémový krok.“

Šest kapitánů názor asociace veřejně podpořilo

Milan Gulaš, Michal Řepík, Václav Skuhravý, Radek Smoleňák, Michal Vondrka a Petr Jelínek z pozice kapitánů jednotlivých klubů vyjádřili podporu České asociaci hokejistů. Plzeňský veterán Gulaš navíc nevyloučil, že dojde ke stávce hokejistů, pokud se Extraliga uzavře. Zároveň ale dodal, že nápad není dost dobře proveditelný, jelikož si hráči několik měsíců bez výplaty nemohou dovolit.

Jaromír Jágr se ke kritikům dle očekávání nepřipojil, zároveň ale v jednom z rozhovorů dodal, že spojování svého jména s uzavřením Extraligy absolutně nechápe, ačkoli by se případné změně nebránil. Jeho slova prý novináři vytrhli z kontextu a posléze kolem toho vybudovali aféru:

„Řešili jsme tam jen jednu věc, která byla podle mého hodně vytržená z kontextu. Já předně nesouhlasím s financováním sportu jako takového, nejen hokeje, ale celkově sportu. Myslím si, že to nemá dlouhou budoucnost, protože vše je založené na dotacích a darech od sponzorů. Sport si sám na sebe nevydělá. Všichni si teď myslí, že já jsem jediný, který chce uzavřít ligu. To je absolutní nesmysl.“

Jágr si dále myslí, že uzavření extraligy pro šestnáct nejlepších klubů by prospělo mladším hokejistům, kteří by tak v nejvyšší soutěži dostávali mnohem více příležitostí. Současný systém jim prý totiž dvakrát nepřeje a proto, když dojde na měření sil na mezinárodní scéně, fatálně vyhoří. Zastáváte stejné nebo opačné stanovisko?

Foto: hockeynews.se

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?