Měníme formát přípravy, hlásí plzeňský trenér. Stále neví, kdo obsadí klíčový post

Po loňské sezóně si v západočeské metropoli řekli, že musejí změnit formát přípravy. Mimo jiné Plzeň vynechá soustředění, někteří hráči se budou připravovat individuálně a realizační tým se rozhodl i pro další úpravy.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Hokejistům Plzně začala suchá příprava na novou sezónu. „Začali jsme ve dvaceti hráčích. Zapojili se i kluci, kteří k nám nově přestoupili – Jan Piskáček, Zdeněk Sedlák, Kryštof Hrabík, Marek Baránek nebo Martin Vitaloš, který začal již o týden dříve. Petr Kodýtek, Tomáš Mertl, Petr Zámorský a zahraniční hráči se připravují individuálně,“ prozradil pro klubový web trenér indiánů Václav Baďouček a doplnil, že zraněný Vojtěch Budík se zapojí, až bude fit.

Příprava? Tentokrát jinak

Hráče tentokrát čeká jiný formát přípravy než v minulosti. Vypustili jsme soustředění na Šumavě, protože to loňské nebylo úplně ideální, měli jsme špatné počasí. Zvolili jsme tedy model, že vše proběhne zde v Plzni. Máme tady vše potřebné a i v případě nepřízně počasí se máme kam uchýlit,“ nastínil Baďouček. Absence soustředění ale není jedinou změnou. Kvůli náročnosti uplynulé sezóny dostali hráči delší volno a nyní absolvují až do července přípravu na suchu.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

„Poté bude pouze týden volno a čtyřiadvacátého jdeme na led. Navíc pojedeme ve formátu pondělní až středa, čtvrtek bude volno a následně opět tréninky pátek a sobota. Takovýto model jsme tedy pro letošek zvolili a věříme, že to přinese ovoce,“ uvedl kouč Plzně a dodal, že hokejisté sehrají také několik fotbalových přátelských utkání.

Nová obrana i pohyb v útoku

Kádr indiánů doznal během přestávky řadu změn. „Dá se říct, že obrana je prakticky nová, hodně pohybu je i v útoku. Změna oproti loňsku je ale v tom, že letos jsme si kádr skládali my tři trenéři. Vloni jsme naopak přišli k hotovému mužstvu, letos jsme společnými silami vybírali typy hráčů, které bychom v kádru chtěli mít,“ podotkl Václav Baďouček.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Šéf realizačního týmu také prozradil, že zatím nemá obsazenu jednu z klíčových pozic. Stále máme jedno volné místo na pozici prvního či druhého centra. To bude ovšem velmi náročné, protože trh na tyto hráče příliš bohatý není. Ohlížíme se i v zahraničí, tak doufejme, že budeme mít šťastnou ruku. Nechceme se unáhlit, ale byli bychom rádi, kdyby bylo jasno před nástupem na led,“ zmínil šedesátiletý kouč, který v dresu Plzně odehrál v nejvyšší soutěži téměř 400 utkání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články