Maskot v NHL zaútočil na nezletilou osobu, vyšetřování probíhá

Foto: nbcnews.com

Zámořský hokejový klub Philadelphia Flyers má od roku 2018 nového maskota, který se stal naprostým fenoménem a hlavně bavičem, který rozdává radost všem přítomným divákům na tribunách. A nebo snad ne? V médiích se totiž začaly objevovat informace, že údajně napadl jednoho z dlouholetých fanoušků, kterému ještě nebylo ani patnáct let. Násilným incidentem se nyní zabývá policie a pokud bude maskotovi vina prokázána, značí to ohromné problémy pro celou organizaci Letců.

Gritty měl za úkol provokovat, tentokrát to ale přepískl

Chlupatý Gritty byl široké veřejnosti představen v roce 2018 a vedení Flyers si od této postavy hodně slibovalo. Za dva roky své existence plnil roli maskota na výbornou. Rošťák vytvořený v klubových barvách provokoval diváky jednotlivých týmů z celé soutěže, často házel dorty a navíc si založil i vlastní Twitter, na který pravidelně postoval své zážitky ze zápasů. Oblíbenost postavičky stoupala raketově vzhůru a nebýt nedávného obvinění z násilí na nezletilé osobě, určitě by to tak pokračovalo i nadále.

Chlupatý maskot Philadelphie, jenž svým vzezřením lehce připomíná českého útočníka Jakuba Voráčka v dobách play-off, si pořádně zavařil. Dlouholetý fanoušek Flyers Chris Greenwel totiž přispěchal s tvrzením, že chlupatá oranžová postavička během jednoho zápasu udeřila jeho teprve třináctiletého syna jen proto, že s ním chtěl ulovit fotografii. Neváhal se o svých zážitcích svěřit přímo vedení Philadelphie prostřednictvím dopisu, v němž stálo:

„Můj syn Brandon na konci focení poplácal Grittyho po hlavě, maskot se vyhoupl ze židle, rozeběhl a udeřil jej tak tvrdě, jak jen v danou chvíli dokázal. Vím, že syn neměl maskota poklepat po hlavě, ale pro vedení slavného klubu NHL je takový útok zaměstnance neprofesionální a naprosto nepřijatelný.“

Brandon musel následně navštívit chiropraktika, jenž potvrdil, že chlapec utrpěl odřeniny a mírnou bolest hlavy.

Problém s ověřitelností onoho obvinění

Vedení Flyers se případem samozřejmě zabývalo, jenže vzhledem k absenci kamerového systému na místě, kde došlo k incidentu, a také prostému faktu, že se nenašel žádný očitý svědek, nemohlo dospět k žádnému usvědčujícímu závěru. Přesto se snažilo celou věc zamést pod koberec, aby se kauza nepropírala v médiích. Chris Greenwel ovšem vynesl informace na povrch a navíc dodal, jakým způsobem se jej klub pokoušel uplatit:

„Vše mohlo být vyřešeno jednoduše. Chtěl jsem jen pouhou omluvu a uhrazení lékařských výloh. Místo toho se mě ale snažili uchlácholit lístky a akcí ,all you can drink‘ v jednom z místních barů. Jsem ponížený tím, jak Flyers jednají s držitelem permanentky po 23 sezon. Syn po mě chce, abych lístky pro další sezónu neobnovoval. A já ho nejspíš poslechnu.“

Foto: nbcnews.com