Martin Nečas: české želízko v ohni a hrdý majitel pěti titulů

                   

O Martinu Nečasovi se české divácké obecenstvo poprvé pořádně doslechlo až v posledních dnech, kdy se svým klubem Charlotte Checkers ovládl zámořskou AHL a připsal si na konto titul tamní druhé nejvyšší hokejové soutěže. Pokud ovšem tohoto teprve dvacetiletého hokejistu sledujete dlouhodobě, moc dobře víte, že to zdaleka není jeho první úspěch. Mladík má za sebou dohromady pět titulů, což by mu mohli závidět i leckteří hokejisté starších ročníků. Kde titulů dosáhl a jak v honbě za nimi vlastně přispěl? Podívejme se na výčet triumfů, kvůli kterým je Martin Nečas považován za štístko každého svého zaměstnavatele.

Memoriál Ivana Hlinky

Úplně prvním titulem do sbírky se Martinovi Nečasovi stal Memoriál Ivana Hlinky v roce 2016. Tehdy jako člen reprezentační osmnáctky výrazně (dvěma důležitými brankami ve skupině proti Finsku a Švýcarsku) dopomohl k tomu, aby tato prestižní akce skončila poprvé v historii vítězstvím Čechů. V týmu se objevil po boku Jakuba Škarka, Filipa Chytila, Filipa Zadiny či Martina Kauta, kteří právě díky povedenému šampionátu nastartovali své profesionální kariéry téměř raketovou rychlostí.

Vítězství v domácí nejvyšší soutěži dorostenců

Rok 2016 byl pro Martina Nečase skutečně pohádkový. Nejen, že senzačně vystoupal na vrchol Memoriálu Ivana Hlinky, ještě se stal i mistrem české dorostenecké ligy. To dokázal v barvách Komety Brno, kam začátkem roku přestoupil z rodného Žďáru na Sázavou. Z hlediska produktivity se mu mohl rovnat jen málokdo, v základní fázi soutěže posbíral 30 bodů a dalších 15 přidal v play-off.

Z dorostu mezi dospělé s plnou parádou

V následující sezóně se Martin Nečas konečně podíval mezi dospělé. Kometa Brno rozhodnutí zařadit mladíka do sestavy rozhodně nelitovala, jelikož jim byl z hlediska herních kvalit i bodového příspěvku pro tým velice platný. V základní fázi odehrál 41 zápasů, dále naskočil do deseti duelů v play-off. Dohromady se mohl pyšnit ziskem 19 bodů za 11 branek a 8 asistencí. Navíc přidal do sbírky další titul mistra, tentokrát Extraligy.

Poté si jej vybral zámořský klub Carolina Hurricanes a Nečas okamžitě vyslyšel vábení prestižní hokejové ligy. Na první pokus se mu ovšem do NHL probojovat nepodařilo, proto se ještě v průběhu ročníku vrátil zpět do Komety. A vida, díky tomu se koncem jara mohl opět pochlubit extraligovým titulem! V play-off dokonce pomohl svému týmu čtyřmi brankami a pěti gólovými asistencemi.

Calder Cup a první starty v NHL

Dosud poslední cennou trofejí Martina Nečase je Calder Cup, který je určený vítězi nižší zámořské AHL. V barvách Charlotte Checkers (rezerva Caroliny) strávil Nečas v podstatě celou sezónu, za 64 zápasů stihl nastřílet 16 branek a doplnit je 36 asistencemi. Dalších třináct bodů přidal také v play-off a významně tak přispěl k úžasnému triumfu. Sedm zápasů odehrál i za Carolinu, nicméně se v nabitém kádru napevno zatím neusadil. Co ovšem není, může být. Nečas zřejmě vycítil, že v Carolině by se mu letos Stanley Cup získat nepodařilo, tak snad příští rok…

Foto: canescountry.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články