Martin Frk překonal rekord NHL a hlasitě si řekl o šanci mezi elitou

i Foto: nhl.com
                   

Slovenský zadák Zdeno Chára je jedním z nejzkušenějších a také nejvyšších hokejistů, kteří aktuálně působí ve slavné zámořské NHL. Kromě toho se také doposud mohl pyšnit nejtvrdší ranou ze všech. V roce 2012 totiž vyslal střelu o rychlosti 175,1 km/h. V této disciplíně jej ovšem během uplynulého víkendu překonal český mladík Martin Frk, jenž zatím většinu času strávil na farmě Detroitu Red Wings. Svým neskutečným projektilem si hlasitě řekl o kariérní postup, nemyslíte?

Rekord padl během Utkání hvězd AHL

Utkání hvězd NHL letos počítalo s účastí tří českých zástupců a nutno podotknout, že David Pastrňák, Tomáš Hertl i David Rittich předvedli naprosto úchvatné výkony. Pozadu však nezůstal ani šestadvacetiletý Martin Frk, jenž se dostal do výběru těch nejlepších v nižší AHL. Tam se mu navíc povedl vskutku husarský kousek, když došlo na měření tvrdost střel. Při prvním pokusu vypálil ránu rychlostí 167,3 a rekord slovenského velikána Zdena Cháry tak zůstal neposkvrněný. Další střelu českého hokejisty už ale neustál.

Frk málem protrhl síť pumelicí o rychlosti 175,7 km/h a kalifornská hala v tu chvíli propukla nadšením. Rodáka z Budíkova okamžitě zasypali ostatní hráči včetně „stříbrného“ střelce Evena Boucharda, jehož pokus za rekordem zaostal o celých dvanáct kilometrů. Martin tomu stále ještě nemůže uvěřit, což dokázal rozhovorem pro klubový web Ontaria Reign:

„Po první ráně jsem si říkal, že to je celkem dobrý, ale že to určitě dokážu podstatně lépe. Uklidnil jsem se, abych třeba nedopatřením neminul puk, a prostě jsem to bez přemýšlení napálil, jak nejlépe to v daný moment šlo. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsem porazil Zdena Cháru. On totiž dokáže dát pořádnou pecku, v NHL je tím pověstný. Třeba budu mít někdy možnost si o tom s ním promluvit.“

Neskutečnou razanci projektilů Martina Frka na klubovém webu potvrdil také kapitán Ontaria Brett Sutter, jenž má s českým spoluhráčem nepříjemné zkušenosti:

„Jednou jsem ji od něj dostal pukem přímo mezi bradavky. Myslel jsem si, že mám infarkt! Něco takového se mi nikdy předtím nestalo. Takže z výsledku nejsem vůbec překvapený, Martin má vážně kanón.“

Frk má skvěle rozjetou sezónu, AHL mu začíná být malá

Ačkoli Martin Frk překonal rychlost střely Zdena Cháry o celých 0,6 km/h, statistiky AHL a NHL se bohužel nemísí, takže z praktického hlediska zůstává vše při starém. I tak si ovšem český hokejista výrazně řekl o další šanci mezi světovou elitou. Daří se mu navíc i v lize, kde má momentálně dvacet přesných zásahů a deset gólových asistencí.

V rámci čtyři zápasů nakoukl i do NHL, kde nastřílel tři branky. V podstatě se nabízí otázka, proč ještě stále nepatří mezi stabilní články sestavy Los Angeles Kings, kam se před začátkem sezóny přestěhoval z Detroitu.

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články