Marián Hossa se stal novým členem Síně slávy

Zdroj fotografie: nbcsports.com

NHL se sice zatím nerozběhla, nicméně nic nebránilo tomu, aby byli včera zvoleni noví členové Síně slávy. Letos mohlo být do Síně uvedeno vícero hráčů, nedostalo se například na Daniela Alfredssona nebo Patrika Eliáše. Hokejovou nesmrtelnost si naopak zajistili Marián Hossa nebo Jarome Iginla.

Iginla nebyl překvapením, Hossa trochu ano

Jarome Iginla a Síň slávy, s tím se počítalo. Je to mistr světa, dvojnásobný olympijský vítěz, a hlavně legenda Calgary, kde strávil skoro celou kariéru. V NHL odehrál 1554 utkání, v nichž vstřelil 625 branek a na 675 nahrál. Kromě toho vyhrál například dvakrát soutěž o nejlepšího střelce.

S Mariánem Hossou se moc nepočítalo v tom smyslu, že letos to bylo poprvé, kdy mohl být do Síně zvolen a ihned se tomu tak stalo. Ano, jde sice o trojnásobného vítěze Stanley Cupu, ale chybí mu individuální trofeje. I tak se ale fanoušci shodují, že Hossa do Síně patří. Produktivita totiž hovoří sama za sebe. 1309 zápasů v základní části a 1134 bodů v nich, v playoff pak 149 bodů ve 205 utkáních.

Zdroj fotografie: calgarysun.com

A kdo dál?

Mezi další nové členy Síně slávy se zařadili bývali obránci Doug Wilson, současný šéf San Jose, a Kevin Lowe, jenž v 80. letech řádil po boku Gretzkyho a spol. Na kontě má dohromady 6 Stanley Cupů.

Ženský hokej zastoupila Kanaďanka Kim St. Pierrová, mj. trojnásobná olympijská vítězka. Letošní partu pak za své manažerské schopnosti uzavírá “stavitel“ Detroitu Ken Holland, pod jehož taktovkou vyhráli Red Wings čtyři Stanley Cupy.