Procházíme přestavbou, přiznal majitel Komety Zábranský. Jak komentoval odchod Petera Muellera do Vítkovic?

Majitel brněnské Komety Libor Zábranský otevřeně promluvil o současné přestavbě kádru, dalších příchodech a odchodu Petera Muellera do Vítkovic.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Hokejová Kometa se vrhla po konci uplynulého ročníku na řadu změn. Mužstvo pod vedením nového kouče Martin Pešout posílilo již několik zajímavých jmen, odešel však nejproduktivnější hráč loňské sezóny. „Myslím si, že cesta, kterou jdeme, je čitelná pro všechny naše partnery a fanoušky. Procházíme přestavbou. Zabudovat mladé hráče vyžaduje nějaký čas,“ komentoval na stránkách klubu současný stav majitel Libor Zábranský.

Jsme hrozně rádi, že se podařilo převést Radka Koblížka, povedlo se podepsat Kubu Fleka. Máme v týmu Honzu Dufka, Tomáše Kundrátka. V nároďáku výborně vypadal Luboš Horký. Na mistrovství U18 zahráli skvěle naši kluci z Komety,“ doplňuje s tím, že další posilování může vést směrem z Kontinentální hokejové ligy. „Mnoho hráčů z Česka, ale i dalších zemí odchází z KHL a bude z čeho vybírat,“ věří a dodává, že cíle jsou jasné.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Máme záměr, že chceme na delší dobu podepsat jednoho beka, sledujeme i některé útočníky a chtěli bychom rozšířit naši brankářskou dvojici. I s tím, že máme v juniorce talentovaného Míšu Schnattingera, který má velký potenciál,“ dodává Zábranský, jehož celek opustil před několika dny nejproduktivnější hráč mužstva Peter Mueller. Americký útočník, který v Brně působil čtyři sezóny, se upsal Vítkovicím.

Mueller: Necítil jsem zájem

Sám Mueller zároveň přiznal, že necítil ze strany brněnského klubu výrazný zájem. „Pochopil jsem, že se něco děje, hned když Kometa začala podepisovat hráče pro příští sezonu. Taky pokusy spojit se s Brnem a nastartovat komunikaci byly komplikované – nedělo se nic. To bylo hodně vypovídající. Je mi líto, že to tak musím říct, ale myslím si, že ve skutečnosti to ze strany Komety zájem o podepsání další smlouvy nebyl,“ uvedl pro iDnes.cz.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Podle Zábranského však nejproduktivnější cizinec odešel na vlastní žádost. „Zažili jsme spolu nádherné zápasy, měl jsem čest ho vést na střídačce. Bohužel jsme všichni měli za cíl být úspěšnější v play-off, což se nepovedlo. Ale takový je hokej, to se nedá nic dělat. Peterovi je potřeba složit poklonu za jeho přístup, za jeho výkony a hráčské kvality,“ komentoval celou situaci majitel brněnského klubu.

Zábranský: Jeho rozhodnutí respektuju

Jeho rozhodnutí odejít do Vítkovic naprosto respektuju, já ho jako bývalý hokejista chápu. Odvedl tady velký kus práce a za to mu je třeba poděkovat. Po mém návratu jsme si psali SMS zprávy, budu si s ním ještě dnes volat. Rád Petera uvidím, uslyším, teď k tomu nebyl čas,“ zakončil na stránkách klubu Zábranský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články