Litvínovský brankář Godla promluvil o účasti na olympijských hrách a prodloužení smlouvy - SportyŽivě

Litvínovský brankář Godla promluvil o účasti na olympijských hrách a prodloužení smlouvy

Patří mezi nevytěžovanější extraligové brankáře a v dresu Litvínova nenastoupil jen ke třem utkáním. Přesto slovenský gólman Denis Godla tuší, že i přesto se mu letošní sen spojený s účastí na Olympijských hrách v Pekingu nesplní.

i Zdroj fotografie: HC Verva Litvínov
                   

Šestadvacetiletý Godla patří k nejvytěžovanějším slovenským brankářům v Evropě a herní vytíženost neztratil ani pod novým koučem Litvínova Vladimírem Růžičkou. „Jsem docela spokojený. Pod oběma trenéry jsem hodně chytal. Z 34 kol jsem nastoupil ve 31 kolech,“ prohlásil pro slovenský deník Šport s tím, že letošní extraligový ročník je pro něj náročnější než ten loňský.
Věděl jsem, že to nebude snadné, ale nejvíc mě těší, že jsem zdravý a hodně chytám. Loňský rok byl bez stresu, protože nedošlo k žádnému sestupu. Letos jde poslední z týmů rovnou dolů a předposlední bude bojovat v baráži. Liga je o to těžší. Rádi bychom se dostali do první desítky, což je na dosah. Neztrácíme mnoho bodů. Potřebujeme dobrou šňůru. Ještě nás čeká spousta zápasů,“ dodal bývalý brankář kladenských Rytířů nebo finské Kaipy.


iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Bronzový juniorský šampión doufal, že jeho výkony v dresu Litvínova jej posunou i do národního týmu, to se však nestalo. „Rád bych v reprezentaci by, ale není to o mém rozhodnutí,“ dodal dvojnásobný účastník světových šampionátů, který tuší, že se do konečného výběru nedostane. „Myslel jsem si, že budu bojovat o účast na olympiádě v Pekingu, ale momentálně je šance malá,“ ví.

Budou tam zřejmě brát brankáře, kteří tam byli nyní a starší hráče. Soustředím se proto na Litvínov, za který odehraju během doby olympijských her šest velmi důležitých zápasů,“ dodal zkušený brankář s tím, že by rád v české extralize pokračoval i v nadcházejícím ročníku. A to i přesto, že mu v Litvínově končí smlouva. „Už jsme se předběžně bavili s vedením o prodloužení, ale uvidíme,“ uvedl.

Musím se dohodnout s agentem, všechno je ve fázi řešení. V české extralize se mi chytá dobře, sedla mi a udělal jsem si v ní slušné jméno,“ zakončil po slovenský deník Šport Godla.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje