Litvínov ulovil důrazného obránce. Trenér Růžička si vyhlédnul lotyšského reprezentanta

Hokejový Litvínov před startem nového ročníku posiluje své defenzivní řady. Do severočeského klubu míří lotyšský reprezentant, který již dříve v tuzemské extralize působil.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Třineckým Ocelářům před rokem pomohl svými výkony a body k mistrovskému titulu a patřil k výrazným tvářím zlínských Beranů i brněnské Komety. Nyní se po roční pauze strávené mimo tuzemskou extraligu opět zkušený obránce Ralfs Freibergs vrací do Čech. Jednatřicetiletý bek, který minulý ročník strávil v Dinamu Riga a německém celku Iselohn Roosters, podepsal s Litvínovem roční smlouvu.

Podle generálního ředitele Vervy Pavla Hynka je velkou výhodou opory lotyšské reprezentace fakt, že české hokejové prostředí dobře zná. „Ralfse jsme dlouhodobě měli v hledáčku. Je to kvalitní bek, který za sebou má čtyři roky v extralize a české prostředí zná. Věřím, že nám pomůže zvednout kvalitu obranných řad,“ uvedl na stránkách klubu na adresu bývalého hráče zámořských celků Texas Tornado, Lincoln Stars, Ontario Reign nebo Toledo Walleye.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Vyztužení defenzivy si pochvaluje také zkušený stratég Vladimír Růžička. „Ralfs vypadá na ledě velice dobře, je to lotyšský reprezentant. Kromě defenzivních úkolů s ním počítáme i směrem dopředu. Věřím, že své výkony potvrdí a bude pro náš tým přínosem,“ doplnil devětapadesátiletý kouč. Pro Severočechy tak jde již o zisk druhého obránce reprezentujícího Lotyšsko.

Litvínov získal Šaldu, Zileho a Stránského

Před několika týdny se přesunul do Litvínova také obránce Kristaps Zile ze švédského Örebro HK. Hájit žlutočerné barvy bude nově také obránce Radim Šalda a útočníci Nicolas Hlava, Filip Helt a Daniel Branda. K postupu do play-off, který unikl Růžičkovu mužstvu v uplynulém ročníku o jedinou příčku, by měl pomoci také reprezentační útočník Šimon Stránský, který se vrací do Česka po úspěšném dvouletém působení ve finském Jukuritu.

Chemiky naopak opustili obránci Matěj Stříteský, Marek Hrbas, Jakub Hák a Jakub Kroupa. Do Liberce zamířil obránce Uvis Janis Balinskis, derniéru v litvínovském dresu pak zažil devětatřicetiletý František Lukeš spolu s o čtyři roky starším Viktorem Hüblem.

Dokáže se Litvínov probojovat do play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články