Litvínov představil nové dresy. Cílem je jednoznačně postup do play-off, řekl generální ředitel Hynek

Nové vedení klubu v podobě Marka Zouvaly (vpravo) a Pavla Hynka . (zdroj: twitter.com/hcverva)

Nové vedení, realizační tým i velké změny v kádru. Hokejový Litvínov před novou sezónou nezahálel, i proto se na tiskové konferenci před startem extraligy nebál nový ředitel klubu Pavel Hynek vyhlásit jasný cíl. „Letos je nový model předkola, takže pro přímý postup do play off je potřeba se umístit v první čtyřce, což nebude jednoduché. Naším cílem je přesto jednoznačně postup do play off,“ uvedl.

Dekáda Jiřího Šlégra ve vedení klubu je u konce, Zimní stadion Ivana Hlinky opustil i kouč Vladimír Kýhos. „Procesem změn chceme dát klubu nový impulz. Jsem přesvědčen, že generální manažer Pavel Hynek a hlavní trenér Vladimír Országh jsou správnou volbou. Věřím, že společnými silami dostaneme klub opět do vyšších pater Tipsport extraligy,“ řekl pro klubový web předseda představenstva klubu Marek Zouvala.

Litvínov má oproti svým soupeřům i jednu výhodu a to finanční zázemí. Podpora jejího generálního partnera totiž zůstala i před koronavirovou situaci stejná. „Finanční situace klubu je navzdory škodám způsobeným pandemií koronaviru stabilní díky silnému zázemí skupiny Unipetrol, jejíž podpora pokračuje v plné výši,“ dodal Zouvala.

Severočeský klub si tak mohl dovolit i nové posily ze zahraničí. Defenzivu posílilo duo lotyšských reprezentantů Uvis Janis Balinskis a Oskars Cibulskis. Ze švédského Örebro pak dorazil rodák z kanadského Edmontonu Aaron Irving.

Oskars Cibulskis v dresu Mountfieldu Hradec Králové, kde v loňské sezóně působil. (zdroj: twitter.com/mountfieldhk)

Z Kladna pak přišel golman Denis Godla, který v loňské sezóně i přes sestup podával kvalitní výkony. „Musím říci, že trh byl letos velmi omezený, ale podařilo se nám přivést slušná jména. Jejich skutečný přínos ale ukáží až ostré zápasy,“ brzdí enthusiasmus kouč Vladimír Országh.

Verva nakupovala i v rámci české nějvyšší soutěže, žlutočerný dres oblékne Patrik Zdráhal, z Pardubického Dynama pak přichází zkušený Martin Látal. „Zkušený hráč, který má přes 600 startů v extralize a je jedním z nejlepších bruslařů ligy. Martin je pro nás hráč, který odvede pro tým spoustu černé práce,“ řekl Hynek pro hcverva.cz

I proto si Litínov věří na úspěch v play-off. To si zahrál naposledy před třemi lety, tehdy však hned ve čtvrtfinále vypadl s hradeckým Mountfieldem. Klub rovněž představil i nové dresy, tradiční černé a žluté barvy doplnily zejména šedé detaily.