Litvínov jde do extraligové sezóny s novou zbraní. Nikdo nemá jisté místo, varuje kouč

Litvínovská Verva se v uplynulém ročníku po tříletém půstu probojovala opět do předkola extraligového play-off, letos však věří generální ředitel klubu Pavel Hynek v ještě lepší umístění. Chemici navíc mohou počítat s novou zbraní, výrazně totiž posílili ofenzivu, která by nyní neměla záviset jen na jednotlivcích.

i Zdroj fotografie: HC Verva Litvínov
                   

„Před začátkem loňské sezony jsme odstartovali dlouhodobý proces změn ve fungování klubu a během samotné sezony se nám podařilo po delší době opět postoupit do play off. Letos budeme stavět na dobře zbudovaných základech,“ prohlásil na tiskové konferenci předseda představenstva klubu Marek Zouvala, který potvrdil, že Severočeši se mohou i nadále spolehnout na podporu dlouholetého sponzora.

Litvínov se v uplynulých třech ročnících trápil a vypadnul z extraligové špičky. Přesto loni dokázal vybojovat jedenácté místo a účast v předkole play-off, kde vypadnul s Hradcem Králové. Generální ředitel klubu Petr Hynek věří, že kádr s novými posilami je však schopen i lepších výsledků. „V nové sezóně se chceme posunout do vyšších pater tabulky. Během léta jsme dobře doplnili kádr a tak věřím, že dokážeme loňské umístění ještě vylepšit,“ uvedl.

iZdroj: Vojtěch Dočkal, CC BY-SA 4.0

Novou zbraní Chemiků by měla být ofenziva, která prošla velkou obměnou. Severočeskou metropoli opustili útočníci Martin Hanzl, Filip Helt, Martin Látal, Lukáš Žejdl a Samson Mahbod, kariéru navíc ukončil Jakub Petružálek. Jejich místa zastoupí explzeňský kanonýr Petr Straka a slovenští reprezentanti Matúš Sukeľ a Andrej Kudrna, kteří přichází z pražské Sparty. V klubu navíc zůstávají zkušené opory útoku František Lukeš, Viktor Hübl a Richard Jarůšek.

„Směrem dopředu bychom měli mít větší hloubku. Neměli bychom letos hru stavět na čtyřech nebo pěti hráčích, jako to bylo loni. Máme tady hráče, kteří mají potenciál dát deset až patnáct gólů. Když nepočítám Viktora Hübla, který je legenda extraligy, tak nemáme kádr postavený na hvězdných hráčích. Chceme hrát týmově a mít vyrovnané čtyři formace,“ prohlásil na tiskové konferenci kouč Vladimír Országh, který okomentoval také velké změny v obranné řadě.

V Litvínově dále nebudou pokračovat Oskars Cibulskis, Patrick Kudla, Jiří Říha a David Štich nebo Jan Ščotka. Naopak mezi staronové tváře patří Marek Hrbas, Matěj Stříteský a Daniel Kolář. „Přišli noví obránci, u kterých máme očekávání a věříme, že nás posílí směrem do defenzívy i ofenzívy. Nikdo nemá místo jisté a bude na každém hráči, jak bude pracovat, a jak s ním budeme spokojení,“ pokračuje Országh.

„Podle potřeby pak budeme reagovat, když by to nefungovalo, tak by mohlo dojít i k určitým změnám. Máme tady hráče, se kterými chceme pracovat a až liga a čas nám ukáže, jak budeme úspěšní,“ zakončil čtyřiačtyřicetiletý trenér.

zdroj: hcverva.cz, eliteprospect.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články