Litvínov dál hledá posily, Bartošák nabídku odmítl

i Foto: stanleycupofchowder.com
                   

Představitelé Litvínova se během zimy rozhodli přivést značné množství posil, jelikož kvůli současnému postavení v tabulce jim reálně hrozí sestup do nižší soutěže. Bylo potřeba učinit radikální řez sestavou, takže hned trojice hráčů si nyní hledá nové angažmá. Mezi zvučné nováčky patří například obránce Michal Moravčík nebo slavný útočník Akim Aliu ze zámoří. Podepsat smlouvu s Patrikem Bartošákem, který se po kauze s drogami a alkoholem vrací do starých kolejí, se ale bohužel nepodařilo. Brankář nechtěl zradit Vítkovice.

Litvínov se bojí sestupu, rošáda s hráči musela přijít

Těžko se dá uvěřit, že Verva Litvínov ještě před pěti lety vyhrála extraligový titul. Postihl ji v podstatě stejný příběh jako kdysi Karlovy Vary, které v jednom ročníku jasně dominovali a následně spadli až na samotné dno. Litvínov v posledních dvou ročnících spasila baráž, jenže letos už to tak snadné mít nebude. Nejhorší celky v nejvyšší soutěži totiž automaticky sestupují o třídu níž.

Generální ředitel klubu Jiří Šlégr už s posvěcením hlavního akcionáře provedl první kroky, které mají udržet klub mezi tuzemskou elitou. Samozřejmě, že hlavní motiv debaty se točil kolem financí. Vytipování určitých hráčů, kteří mohou pomoci, je totiž jedna věc. Sehnat peněžní prostředky na jejich nákup je ovšem věcí druhou. Tak či tak, v prvé řadě stejně museli přijít nějaké škrty, jelikož ani kasička Unipetrolu není neomezená.

S Litvínovem se v posledních dnech rozloučila čtveřice hokejistů – Lukáš Kašpar, Juraj Mikúš, Karel Kubát a Jan Myšák. Nutno podotknout, že s posledním zmíněným hráčem se vedení nerozloučilo dobrovolně, po nedávném mistrovství světa juniorů totiž odešel do kanadské juniorky. V ostatních třech případech se k rozhodnutí došlo po vzájemné dohodě. Žádná nevraživost údajně nepanovala.

Z Plzně přišel Moravčík, Bartošák spolupráci odmítl

Adam Jánošík během podzimní fáze soutěže podával skvělé výkony a rozhodně patřil k tomu lepšímu, co mohla litvínovská družina nabídnout. Na druhou stranu se ovšem vedení klubu s vidinou příchodu Michala Moravčíka nechalo zlanařit k výměně, byť plzeňský zadák po sezóně pravděpodobně zamíří do zahraničí. Dále pak přišla také zvučná posila ze zahraničí, Akim Aliu má za sebou zkušenosti ze zámořské NHL a rozhodně bude přínosem.

Litvínov se snažil dohodnout i s dalšími hokejisty, jednání však ve všech ostatních případech zkrachovala. S týmem trénoval například Jakub Černý, jenž momentálně působí v Chomutově. Ačkoli to na začátku vypadalo, že velký comeback je na spadnutí, k finálnímu podepsání smlouvy nakonec nedošlo. Brankář Patrik Bartošák, který se po listopadové aféře vrátil na scénu, nechtěl soupeřit na dně tabulky s milovanými Vítkovicemi. Jeho další kroky tak pravděpodobně zamíří na sever Evropy.

Foto: stanleycupofchowder.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články