Liberec má nové posily. Je to Rachůnek a Gríger

                   

Hokejový Liberec ohlásil nové posily. V obou případech se jedná o posílení týmu na pozici útočníků. A rozhodně nejde o žádná neznámá jména. Právě naopak. Zajímavým faktem je, že spolu oba dva útočníci působili v Karlových varech a oba dva nyní přestupují do Liberce.

Ten s nimi podepsal smlouvu, která je platná na dva roky. Kontrakt s Bílými Tygry by měl útočníkům, kterými je Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger trvat do konce března roku 2022. Mají tedy celkem dost času ukázat své kvality a potvrdit, že si Liberec vybral dobře.

iZdroj fotografie: m.123ru.net

Tomáš Rachůnek

Že bude Tomáš Rachůnek velmi platnou posilou, to jasně naznačují jeho výkony v uplynulé sezoně v Karlových Varech. Zde dokázal nasbírat celkem 52 bodům, a to za 25 branek a dále 27 asistencí. Celkem za klub odehrál 51 zápasů. Tyto statistiky ho jasně vynesly na vrchol a udělaly ho nejproduktivnějším hráčem klubu. A v rámci celé extraligy se v produktivitě umístil na čtvrtém místě. To celkem jasně vypovídá o jeho kvalitách.

Dávid Gríger

Ani slovenský útočník Dávid Gríger si v uplynulé a koronavirem narušené sezoně nevedl nijak špatně. Celkem má na kontě 48 zápasů, během kterých se mu podařilo nasbírat 37 bodů. 15 jich dostal za vstřelené branky a zbývajících 22 za asistence. Jeho angažmá v Karlových Varech trvalo poměrně dlouho, jelikož zde setrvával od roku 2013. Až nyní nastává jeho stěhování do Liberce. Pozitivně hodnocen je určitě také pro svou určitou dravost a proto, že se nijak výrazně nebojí ani náročnějších soubojů.

iZdroj fotografie: sport.aktuality.sk

Na úvod snížení platu

Zajímavým faktem na tomto přestupu, tedy na podpisu smlouvy bylo i to, že se s hráči musela hned v úvodu realizovati domluva na snížení platu. A to v důsledku současné koronavirové krize. Oba dva pochopitelně souhlasili, což v této době není až tak nic neobvyklého, jelikož se stejnými sníženími souhlasili i ostatní hráči napříč řadou jiných klubů. Bílé Tygry nevyjímaje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní