Liberec má nové posily. Je to Rachůnek a Gríger

                   

Hokejový Liberec ohlásil nové posily. V obou případech se jedná o posílení týmu na pozici útočníků. A rozhodně nejde o žádná neznámá jména. Právě naopak. Zajímavým faktem je, že spolu oba dva útočníci působili v Karlových varech a oba dva nyní přestupují do Liberce.

Ten s nimi podepsal smlouvu, která je platná na dva roky. Kontrakt s Bílými Tygry by měl útočníkům, kterými je Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger trvat do konce března roku 2022. Mají tedy celkem dost času ukázat své kvality a potvrdit, že si Liberec vybral dobře.

iZdroj fotografie: m.123ru.net

Tomáš Rachůnek

Že bude Tomáš Rachůnek velmi platnou posilou, to jasně naznačují jeho výkony v uplynulé sezoně v Karlových Varech. Zde dokázal nasbírat celkem 52 bodům, a to za 25 branek a dále 27 asistencí. Celkem za klub odehrál 51 zápasů. Tyto statistiky ho jasně vynesly na vrchol a udělaly ho nejproduktivnějším hráčem klubu. A v rámci celé extraligy se v produktivitě umístil na čtvrtém místě. To celkem jasně vypovídá o jeho kvalitách.

Dávid Gríger

Ani slovenský útočník Dávid Gríger si v uplynulé a koronavirem narušené sezoně nevedl nijak špatně. Celkem má na kontě 48 zápasů, během kterých se mu podařilo nasbírat 37 bodů. 15 jich dostal za vstřelené branky a zbývajících 22 za asistence. Jeho angažmá v Karlových Varech trvalo poměrně dlouho, jelikož zde setrvával od roku 2013. Až nyní nastává jeho stěhování do Liberce. Pozitivně hodnocen je určitě také pro svou určitou dravost a proto, že se nijak výrazně nebojí ani náročnějších soubojů.

iZdroj fotografie: sport.aktuality.sk

Na úvod snížení platu

Zajímavým faktem na tomto přestupu, tedy na podpisu smlouvy bylo i to, že se s hráči musela hned v úvodu realizovati domluva na snížení platu. A to v důsledku současné koronavirové krize. Oba dva pochopitelně souhlasili, což v této době není až tak nic neobvyklého, jelikož se stejnými sníženími souhlasili i ostatní hráči napříč řadou jiných klubů. Bílé Tygry nevyjímaje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články