Letošní sezona NHL se bude možná dohrávat v Kanadě

Zdroj fotografie: thehockeynews.com

Agentura AP přinesla informaci, že došlo k předběžné domluvě mezi vedením severoamerické hokejové ligy a hráčskou asociací ohledně dohrání letošního ročníku prestižní hokejové soutěže. Obě strany mají ustanovené podmínky ohledně začátku play-off, ke kterému se nyní schyluje po předčasném ukončení základní části kvůli pandemii koronaviru letos v březnu.

Veřejnosti ještě nebylo oficiálně nic ohlášeno, protože musí být vše schváleno ještě Radou guvernérů NHL a výkonným výborem Hráčské asociace NHL. To by mělo proběhnout v následujících dnech.

Zdroj fotografie: tokkoro.com

V půli července začnou tréninkové kempy

Původně se play-off mohlo hrát v několika amerických i kanadských městech. Po předčasném ukončení základní části vypadlo 7 týmů s nejmenším počtem bodů a zbylých 24 si to o Stanleyův pohár rozdá od 1. srpna v Kanadě, konkrétně v kanadských městech Toronto a Edmonton. Tam se minimálně odehrají kvalifikační a dále první 2 kola play-off. Již 13. července se spustí tréninkové kempy. Přesun hráčů do jejich hostitelských měst je pak plánován na 26. července. Vítěz bude známý na začátku října.

Podmínky pro tréninkové kempy a následné play-off mimo jiné jsou:

  • tým v kempu může využít maximálně 30 hráčů v poli
  • brankářů mohou využít neomezený počet
  • pro zápasy play-off může být na soupisce maximálně 31 jmen

Hráči mohou sezonu odmítnout

Denní testování na koronavirus bude pro hráče, trenéry, rozhodčí a další zúčastněné povinné. Při pozitivním nálezu však nebude potřeba izolace pro celé mužstvo. Na hráče nečeká žádný postih, pokud se rozhodnou zbytek sezony nedohrát, ale pokud poruší zdravotní nařízení, hrozí jim ztráta pozice v draftu.

Zdroj fotografie: sport.bigmir.net

Mimo to se vedení NHL shodlo na prodloužení kolektivní smlouvy, a to o 4 roky. Dosud je smlouva ujednána do září 2022, tímto se prodlužuje do roku 2026. Smlouva řeší i možný návrat hráčů na zimní olympiádu.