Legenda NHL na dně, už čtyři měsíce nezažila pocit vítězství

Foto: si.com

Legendární brankář Jimmy Howard, jenž bezesporu patří mezi největší osobnosti hrající zámořskou NHL, jednoznačně nezažívá chvíle zalité sluncem a pohodou. V barvách své milovaného Detroitu Red Wings za poslední čtyři měsíce nezažil pocit vítězství a v tomto směru je druhým nejhorším strážcem svatyně v historii celé soutěže. V rámci současné sezóny pak z hlediska procentuální úspěšnosti není nikdo horší a průměrný počet obdržených branek na zápas jej také do výhodné pozice nestaví. Co se to s hvězdou uplynulého dvacetiletí děje?

Howard nosí spoluhráčům smůlu na hokejky

Když do brankoviště slavného Detroitu Red Wings v této sezóně nastoupí pětatřicetiletý Jimmy Howard, pro fanoušky je to jasný signál, že jejich ikony nezískají ani bod. Tak to alespoň vyplývá z otřesných statistik, jimiž rodák z amerického Ogdensburgu disponuje. Naposledy totiž slavil výhru na konci loňského října a od té doby zažívá půst, který v NHL prakticky nemá obdoby. Kromě Coryho Sneidera z News Jersey, který v rozmezí let 2017 a 2019 prohrál jednadvacet zápasů v řadě, neexistuje v historii zámořské ligy nikdo horší.

Statistiky Jimmyho Howarda zdobí i další naprosto fatální čísla. V procentuální úspěšnosti dosahuje pouhých 88,9%, díky čemuž mu náleží poslední místo ze všech brankářů NHL. V průměru na jeden zápas inkasuje 3,98 branek, dohromady jich za svá záda pustil už 88. Přestože legendární brankář nikdy v životě neměnil klubové barvy a celé roky je věrný pouze Detroitu, existuje celkem slušná šance, že po této sezóně poprvé převlékne dres. Končí mu totiž smlouva a je otázkou, zda-li bude vedení klubu stát o její prodloužení.

Jimmy Howard se nevzdává, situace je ovšem kritická

Držitel několik individuálních ocenění musí v následujících zápasech dokázat, že ještě nepatří do starého železa a má týmu, ve kterém se potkal například se Stevem Izermanem či Brandenem Shanahanem, stále co nabídnout. Nutno ovšem podotknout, že naděje umírá poslední. V posledním zápase proti Columbusu Blue Jackets, do něhož nastoupil, sice pochytal úctyhodných 42 střeleckých pokusů soupeře, na výhru to ovšem ani tak nestačilo.

Howard si samozřejmě připouští, že situace je velice kritická. I tak ale neztrácí naději a věří, že sérii proher se mu v brzké době podaří protrhnout:

„Člověk se každé ráno musí probudit, vstát z postele a jít do práce, kde se od něj očekávají ty nejlepší možné výkony. Rád bych svá vystoupení konečně stabilizoval. Vím, že to dokážu. Dříve nebo později se mi všechna ta tvrdá práce zase vrátí. Důležité je přestat věci moc analyzovat a důvěřovat svým instinktům. Sebevědomí je v tuto chvíli určitě potřeba. Pořád jsem strašně soutěživý typ a baví hokej mě baví. Teď jen musím zase najít cestu, jak vítězit.“

Foto: si.com