Ledová sprcha pro Kometu Brno. Oceláři rozhodli už v první třetině třemi góly a vedou 1:0 na zápasy

Úvodní čtvrtfinálový zápas se nesl ve znamení velkého napětí a Kometa Brno si odnesla pěkný debakl v podobě prohry 5:0

Třinečtí Oceláři zvládli úvodní zápas čtvrtfinále a brněnskou Kometu díky výbornému začátku porazili 5:0. Oceláři vedli 111 sekund po úvodním hvizdu už 2:0. Když ve třinácté minutě zvýšil už na 3:0 Martin Růžička, došlo ke střídání gólmanů na straně Komety, kde Karla Vejmelku vystřídal Lukáš Klimeš. V bráně Ocelářů vychytal čisté konto Ondřej Kacetl, který nasbíral za celý zápas šestadvacet zákroků. Mezi dvoubodové hráče zápasu se zapsali Michael Špaček a Daniel Kurovský.

Obhájce titulu Třinec, všem jasně ukázal, že mu téměř dvoutýdenní pauza od posledního zápasu vůbec nevadí. Oceláři měli lepší pohyb na ledě, dostávali obránce Komety pod neustálý tlak při rozehrávkách a první dvě střely z Třineckých holí skončily v síti. Na prvním gólu se podílel Daniel Kurovský, který po vyhraném boji v rohu kluziště poslal kotouč nezištně mezi kruhy a nikým nebráněný Kundrátek prostřelil Vejmelku přímo mezi betony. Při dalším střídání měl šanci na vyrovnání Mrázek, ale šanci nedokázal proměnit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naopak z rychlého přečíslení tři na dva zvýšil na 2:0 Kovařčík. Mezi prvním a druhým gólem uplynulo pouze 37 sekund. Do první sirény stihl ještě po skvělé Vránově přihrávce přidat třetí gól Růžička a potvrdil tak jasnou převahu Třince v první třetině. Brněnský brankář Karel Vejmelka, který byl díky skvělým zákrokům hrdinou týmu při obratu v sérii s Vítkovicemi v předkole z 0:2, mohl jen bezmocně přihlížet tomu, jak se na něj valí jeden kotouč za druhým. Před odjezdem na střídačku stihl Vejmelka ještě vychytat Romana a Marcinka.

Vejmelkova náhradníka Klimeše, který nastoupil poprvé v play off extraligy mužů, zachránila tyč po teči Stránského. Ve druhé třetině se trefil v přesilové hře z levého kruhu střelou z první Rodewald a Třinec vedl už o čtyři branky. Kanadský útočník měl v další přesilovce na holi ještě jeden gól, ale zblízka minul prázdnou branku. Ve třetí třetině se zápas přiostřil. Ve 44. minutě sestřelil Gulaši Vránu, který okamžitě zamířil s dopomocí do kabin. Na druhé straně odešel předčasně do kabin Holland kvůli nárazu na mantinel.

O krásné gólové zakončení zápasu se postaral Hrňa, který na levé straně kličkou oblafnul Zámorského, a byť při střele zlomil hůl, kotouč prošel Klimešovi mezi betony. Do velké šance se dostal ještě Mueller, ale Kacetla o vychytanou nulu připravit nedokázal. Ocelářský brankář tak skvěle nahradil nemocného Štěpánka, o kterém se myslelo, že bude chytat. V této sérii spolu bojují poslední dva korunované týmy a oba se spolu v play off střetly poprvé od finále v roce 2018. Oceláři tehdy první zápas vyhráli 5:1, ale další čtyři zápasy pak prohráli.