Kuriozita. Hokejista nechal fanoušky hlasovat o svém osudu

Zdroj fotografie: habseyesontheprize.com

Hokejová sezóna se kvůli pandemii nového koronaviru předčasně rozloučila a jednotliví hráči proto mají mnohem více času na přemítání o své budoucnost. Slovenský útočník Martin Réway, který v poslední sezóně mimo jiné nastupoval také v barvách extraligového Kladna, pak pojal otázku další dní vskutku netradičně. Na svém oficiálním instagramovém profilu uspořádat anketu, jejíž výsledek měl určit, zda má s kariérou profesionálního sportovce pokračovat, nebo hokejku definitivně pověsti na hřebík. Ačkoli pro něj názor fanoušků nebyl závazný, určitě jej vezme v potaz.

Martin Réway se pokouší nastartovat kariéru (neúspěšně)

Pětadvacetiletý slovenský útočník si od svého angažmá v Jágrově Kladně sliboval mnohé. Doufal, že konečně naváže na dřívější úspěšné roky a konečně se zařadí mezi uznávané profesionály. Plán mu ale tak úplně nevyšel. Naskočil jen do sedmnácti ostrých zápasů a připsal v nich pouhých šest asistencí. Střelecky se pak neprosadil ani jednou. Nakonec to dopadlo tak, že s úderem února dal české Extralize definitivní sbohem a navrátil se zpátky do rodné domoviny, kde posílil Poprad. Tam ale stihl jen sedm zápasů, načež jeho snažení zastavila pandemie koronaviru a s ní spojené vládní restrikce. I tak se ale po osobní stránce cítil velice dobře, což naznačil svým vyjádřením na sociálních sítích:

„Po velmi dlouhé době v životě jsem si konečně připadal, že někam opravdu patřím, a to jsem se do toho zatím dostával. Děkuji, bylo příjemné hrát před tak skvělou kulisou po letech trápení a neúspěchu. Věřím, že se naše cesty ještě spojí.“

Uběhlo pár týdnů a Réway se z pozitivně naladěného člověka změnil na učiněnou hromádku neštěstí. Vinu nese bezpochyby i fakt, že se s ním Poprad zatím nedohodl na prodloužení hráčské smlouvy. Hokejista proto na internet bez váhání umístil anketu, z níž jeho aktuální pocity přímo čiší:

„Neberte to tak, že se chystám rozhodnout na základě této ankety. V podstatě mám nějakou představu o tom, jestli chci pokračovat nebo ne. Váš názor mě ale také zajímá. Hokej mi přinesl obrovské množství radosti, ale i utrpení. Posledních pár let pro mě bylo cestou do pekel, tolik lží se o mě napovídalo a každý přidal něco extra, aby výsledný příběh vyzněl ještě zajímavěji. Hokejem jsem se vždy bavil i když se mi dvakrát nedařilo. Stále víc ale nabývám pocitu, že nastal čas tuhle kapitolu uzavřít.“

Smutný konec hráče, kterému byla věštěna zářná budoucnost

Zdroj fotografie: ca.sports.yahoo.com

Martin Réway byl přirovnáván ke slavnému slovenskému hokejistovi Žigmundu Pálfymu. Podstatnou část mládí strávil v Praze, kde nastupoval za mládežnické týmy Sparty. Po dvou neúspěšných sezónách v zámořských soutěžích se do hlavního města České republiky opět vrátil a byl dokonce zvolen nejlepším nováčkem ročníku 2014/2015. O dva roky později už ale nehrál. Lékaři mu totiž diagnostikovali zánět srdečního svalu. Po návratu z listiny zdravotně nezpůsobilých se hráč marně pokoušel dostat do dřívější formy. Nepodařilo se mu to ale dodnes.