Kovář se po sedmi letech loučí s Jekatěrinburgem – SportyŽivě

Kovář se po sedmi letech loučí s Jekatěrinburgem

Český hokejový brankář Jakub Kovář má zatím nespecifikované vážné zdravotní potíže a kvůli nim se po osmi letech musel rozloučit s nadnárodní Kontinentální hokejovou ligou. Sedm let byl jedničkou Jekatěrinburgu, po vzájemné dohodě ale dnes obě strany kontrakt předčasně ukončily. A další pokračování kariéry rodáka z Písku je nejisté.

i Zdroj: Flickr
                   

Jakub Kovář má vážné zdravotní potíže

Český hokejový gólman Jakub Kovář je po tomto víkendu bez angažmá. Ještě v úvodu sezóny to přitom vypadalo, že bez potíží odchytá nový ročník KHL. Nastoupil i do otevíracího duelu Jekatěrinburgu proti Magnitogorsku. Inkasoval ovšem šest branek a do branky se již rodák z Písku nepodíval.
Nyní je zřejmé, proč. Po vzájemné dohodě obě strany předčasně ukončily kontrakt, na vině jsou dlouhodobé zdravotní potíže českého brankáře. Zatím ovšem není známo, o jaké zdravotní problémy se jedná. Momentálně se tak pouze spekuluje. Je nicméně docela možné, že letos už se do hry třiatřicetiletý gólman nevrátí. A možná bude muset kvůli zdraví i předčasně ukončit svou kariéru.

„S velkým smutkem musím oznámit, že mi můj zdravotní stav nedovoluje pokračovat v Jekatěrinburgu, který se v průběhu let stal mým domovem. Je to velmi náročný okamžik. Byla to dlouhá cesta plná vítězství a porážek, zábavy, ale také slz. Během sedmi let, které jsem zde strávil, jsem potkal mnoho úžasných lidí, kterým nyní mohu říkat přátelé,“ vyznal se ze svých pocitů na svém Instagramu.

V Kontinentální hokejové lize působil Jakub Kovář celkem osm let. Sedm sezón strávil právě v dresu Avtomobilistu Jekatěrinburg a každou sezónou byl v tomto týmu jedničkou. Zbylý jeden ročník působil v Čerepovci, kde si taktéž nevedl vůbec zle.

„Chtěl bych poděkovat i vedení Kontinentální hokejové ligy, jsem nesmírně hrdý na to, že jsem byl součástí této ligy dlouhých osm let. Myslím, že pro každého sportovce je velmi těžké, když se musíte rozloučit s tím, co milujete. Děkuji Vám všem za to, že jste po mém boku a že jste mě podporovali v dobrých i těžkých časech,“ doplnil na sociální síti Jakub Kovář.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Kovář (@jkovar21)

Třiatřicetiletý brankář načal svou kariéru v rodném Písku, následně působil v Českých Budějovicích a štěstí zkoušel i za mořem. Před patnácti lety byl na celkem 109. místě draftován Philadelphií Flyers, nicméně NHL si nikdy nezachytal. Od sezóny 2013/14 chytá v KHL, ve které vychytal celkem 42 čistých kont, z toho rovných 40 právě v Jekatěrinburgu. Je také majitel dvou bronzových medailí ze seniorských světových šampionátů a jedné bronzové medaile ze šampionátu hokejistů do osmnácti let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 133 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace