Kovář se po sedmi letech loučí s Jekatěrinburgem

Český hokejový brankář Jakub Kovář má zatím nespecifikované vážné zdravotní potíže a kvůli nim se po osmi letech musel rozloučit s nadnárodní Kontinentální hokejovou ligou. Sedm let byl jedničkou Jekatěrinburgu, po vzájemné dohodě ale dnes obě strany kontrakt předčasně ukončily. A další pokračování kariéry rodáka z Písku je nejisté.

i Zdroj: Flickr
                   

Jakub Kovář má vážné zdravotní potíže

Český hokejový gólman Jakub Kovář je po tomto víkendu bez angažmá. Ještě v úvodu sezóny to přitom vypadalo, že bez potíží odchytá nový ročník KHL. Nastoupil i do otevíracího duelu Jekatěrinburgu proti Magnitogorsku. Inkasoval ovšem šest branek a do branky se již rodák z Písku nepodíval.

Nyní je zřejmé, proč. Po vzájemné dohodě obě strany předčasně ukončily kontrakt, na vině jsou dlouhodobé zdravotní potíže českého brankáře. Zatím ovšem není známo, o jaké zdravotní problémy se jedná. Momentálně se tak pouze spekuluje. Je nicméně docela možné, že letos už se do hry třiatřicetiletý gólman nevrátí. A možná bude muset kvůli zdraví i předčasně ukončit svou kariéru.

„S velkým smutkem musím oznámit, že mi můj zdravotní stav nedovoluje pokračovat v Jekatěrinburgu, který se v průběhu let stal mým domovem. Je to velmi náročný okamžik. Byla to dlouhá cesta plná vítězství a porážek, zábavy, ale také slz. Během sedmi let, které jsem zde strávil, jsem potkal mnoho úžasných lidí, kterým nyní mohu říkat přátelé,“ vyznal se ze svých pocitů na svém Instagramu.

V Kontinentální hokejové lize působil Jakub Kovář celkem osm let. Sedm sezón strávil právě v dresu Avtomobilistu Jekatěrinburg a každou sezónou byl v tomto týmu jedničkou. Zbylý jeden ročník působil v Čerepovci, kde si taktéž nevedl vůbec zle.

„Chtěl bych poděkovat i vedení Kontinentální hokejové ligy, jsem nesmírně hrdý na to, že jsem byl součástí této ligy dlouhých osm let. Myslím, že pro každého sportovce je velmi těžké, když se musíte rozloučit s tím, co milujete. Děkuji Vám všem za to, že jste po mém boku a že jste mě podporovali v dobrých i těžkých časech,“ doplnil na sociální síti Jakub Kovář.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Kovář (@jkovar21)

Třiatřicetiletý brankář načal svou kariéru v rodném Písku, následně působil v Českých Budějovicích a štěstí zkoušel i za mořem. Před patnácti lety byl na celkem 109. místě draftován Philadelphií Flyers, nicméně NHL si nikdy nezachytal. Od sezóny 2013/14 chytá v KHL, ve které vychytal celkem 42 čistých kont, z toho rovných 40 právě v Jekatěrinburgu. Je také majitel dvou bronzových medailí ze seniorských světových šampionátů a jedné bronzové medaile ze šampionátu hokejistů do osmnácti let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lenka Šimánková

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund