Kouč Varaďa do Komety? Brno má šanci přihlásit se do bojů o extraligový titul

V Brně skončil trenér Jaroslav Modrý. A fanoušci Komety mají jasno. Rádi by v klubu uvítali kouče Václava Varaďu, který je po vyhazovu z Pardubic bez angažmá.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Velmi překvapivá zpráva přiletěla z Brna. Jaroslav Modrý skončil z rodinných důvodů jako trenér hokejistů Komety. Nového kouče klub zatím neoznámil, ale fanoušci by o jednom věděli. Přejí si Václava Varaďu. Toho v lednu za pikantních okolností vyhodili z extraligových Pardubic, z nichž po sezoně odešlo i několik reprezentantů, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Vrátil se do USA

Třiapadesátiletý Modrý nekonkretizoval, kvůli čemu u týmu končí. Původně se měl ze zámoří, kde žijí jeho manželka i děti, vracet až zkraje srpna. Náhle se však objevil dříve. „Přiletěl jsem předčasně, abych klubu oznámil, že se musím vrátit do Ameriky. Jde o rodinné důvody,“ řekl bývalý obránce, který má na kontě 725 zápasů v NHL. „Několik nocí jsem nespal. Musel jsem zkrátka učinit stanovisko, které je nejlepší pro moji rodinu. Je řada na mně, abych pomohl rodině,“ doplnil.

O jeho nástupci brzy rozhodli sami fanoušci Komety. „Jo, kdyby se podařilo ulovit Václava Varaďu, věřil bych na finále příštího ročníku extraligy. Pokud přijde nějaká rychlokvaška bez systému a respektu, nepomůže ani majitel Zábranský. Toť můj názor,“ napsal brněnský příznivec Petr.

Varaďu vyhodil Dědek

Osmačtyřicetiletý Varaďa, který je třemi tituly podepsaný pod třineckou dynastií, skončil v Dynamu po pár měsících, když ho majitel Petr Dědek nařknul z opakovaného porušení smlouvy. Mimo jiné měl dle Dědka sprostě urážet hráče, což Varaďa rázně popřel.

Trenér českého týmu má nové angažmá. Jeho kroky míří do hokejové extraligy

Modrý přišel do Brna koncem roku 2022. Poté, co ho odvolalo vedení Českých Budějovic, se stal tehdy jedním z asistentů Patrika Martince. Ten skončil hned zkraje uplynulé sezony. Modrý za něho nejprve zaskakoval a 8. listopadu usedl na střídačku jako hlavní kouč.

Ambiciózní klub skončil čtvrtý po základní části, ve čtvrtfinále play off vypadl s Litvínovem. Modrý měl ve funkci pokračovat. Jeho novým asistentem byl před dvěma měsíci jmenován Kamil Pokorný, jenž se do klubu vrátil po třech letech z Třebíče. Nyní je ale všechno jinak.

Líbil by se vám kouč Varaďa na střídačce Komety? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články