Kouč Sparty Tomáš Martinec promluvil o příchodech nových hráčů a odchodu z Motoru

Po téměř šesti letech hlásí pražská Sparty velký návrat. Na trenérskou lavičku tradičního klubu se vrací trenér Patrik Martinec, kterého čeká spolupráce s Pavlem Paterou.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Patera – Martinec. Trenérský tandem, který povede pražskou Spartu do nového ročníku s jasným cílem zisku mistrovského titulu. Ten slavil Patrik Martinec před dvaadvaceti lety v rudém dresu jako hráč, nyní by jej rád oslavil také jako trenér. „Na spolupráci se těším. S Pavlem jsme na stejné vlně, je zvyklý vyhrávat a chceme být první, proto jsme do Sparty šli,“ prohlásil na stránkách klubu.

Martinec uplynulou sezónu strávil v českobudějovickém Dynamu, kde působil jako asistent hlavního trenéra, hlavní skaut a sportovní ředitel akademie. „Chtěl bych Motoru poděkovat, že mi umožnil rozvázat smlouvu a vrátit se do Sparty. V klubu hodnotí sezonu úspěšně, protože třetí místo je úspěch, ale já jsem trošku zklamaný, protože chci vyhrávat a koukám na první místo. I proto jsem se chtěl vrátit do Sparty,“ přiznal bývalý reprezentant.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Padesátiletý stratég zároveň promluvil o očekávaném letním posilování kádru. „Všichni víme, že odchází minimálně dva obránci, proto je potřeba posílit defenzivu. V útoku odešli Filip Chlapík s Tomášem Šmerhou, ale podařilo se udržet Davida Tomáška a my nepřijdeme o dalšího špičkového hokejistu,“ pokračuje Martinec, který nechtěl komentovat konkrétní jména hráčů.

Martinec: Potřebujeme dobrou chemii

Nechci komentovat jména, ale naposledy jsem ze Sparty odcházel po prohraném finále s Libercem. Chci tentokrát udělat o krok víc, než se nám podařilo tenkrát,“ míní a jedním dechem dovává, že s Pavlem Paterou je na stejné vlně. „On je zvyklý vyhrávat a chceme být první. I proto děláme všechno pro to, abychom složili co nejsilnější mužstvo. Není to ale vždy o jménech, v první řadě potřebujeme dobrou partu a chemii,“ zdůrazňuje.

Pražskou Spartu již dříve opustil také ruský útočník Gennadij Stoljarov, brankář Matěj Machovský nebo obránce Radek Jeřábek. Na jih Čech zamířili střelci Zdeněk Doležal a Jakub Strnad, obránce Tomáš Pavelka bude hájit barvy finského Lukko Rauma. Naopak klub mimo Davida Tomáška přivítal brankáře Jakuba Kováře ze švýcarského celku ZSC Lions. Rudý dres oblékne také švédský střelec Gustaf Thorell a o restart kariéry se pokusí navrátilec z hostování v Baníku Sokolov Daniel Přibyl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články